25.09.2012
CHP Kadın Kolları Ana-dolu yollarında. Bu kapsamda Artvin’e gelerek 7 gün boyunca parti teşkilatlarını ve halkı ziyaret edecekler.

 

Dün, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ü makamında ziyaret eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri  Başkan Özgün ile bir süre sohbet ettiler. Başkan Özgün, kadınların siyasette büyük bir güç olduğunu, ancak bu gücün yeterince siyasete yansımadığının altını çizerek;
 
SOSYAL DEMOKRAT İKTİDARI ZAMANI GELMİŞTİR
 
“CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK Üyelerinin ziyareti bizi  ziyadesiyle memnun etti.  Kadınların siyasette daha çok yer almaları gerektiği noktasında hepimiz hemfikiriz. Özellikle CHP Kadın Kolları Türkiye’de en etkili, en aktif çalışan kadın kollarıdır. Kadınların ikna gücü, anlatma yeteneği erkeklerden daha etkindir. İktidar olabilmenin en önemli yolu kadınlarımızın çalışmalarındaki başarıda yattığını biliyoruz.
 
Ülkemizin bugün içinde bulunduğu şartlar belli.  Ekonomi, siyaset ve sosyal yaşam kalitesi hızla düşüyor. Etrafımız ateş çemberi içinde. Bu bakımdan sosyal demokrat iktidar zamanı gelmiştir. Ben 13 yıldır belediye başkanıyım. Ama hiç mutlu olmadım. Çünkü hep muhalefet kaldık. Biz neden iktidar olamayalım? Her şeyimiz mevcut. O zaman bir yerde eksik var demektir. Biz birbirimizle uğraşmaktan enerjimizi bitiriyoruz. Sonuç olarak bundan başkaları faydalanıyor.
 
Buna rağmen AKP’nin en güçlü olduğu zamanlarda bile Artvin’de belediyeyi vermedik. Bu Artvin halkının dik duruşu sayesinde olmuştur. Ben yine iddia ediyorum buraya  AKP adına kim aday olursa olsun, AKP Artvin Belediyesi’ni alalamaz.  Bunu nasıl yapacağız? Önce sosyal demokratlar aramızdaki kırgınlığı, dargınlığı ortadan kaldıracağız. Yerel seçimlere doğru gidiyoruz. Kadın Kollarımız şimdiden ANA-dolu yollarına düşmüş. Biz geçmişte çok güçlü adaylarla yarıştık.
 
TÜRKİYE’DE BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYEYİZ
 
Üç dönemde onları yenilgiye uğrattık. Artvin küçük bir ildir. Başarısızlığınız da başarınız da anında ortaya çıkar. Ben yaklaşık 14 yıldır belediyecilik hizmetini yapmaya çalıştım. Türkiye’de borcu olmayan tek belediye olarak Artvin Belediyesi’nin adı geçer. AKP’li belediyeler borç içinde. Ben bunu nasıl başardım… Kaldı ki göreve başladığım ilk yılda borç batağında bir belediyeyi devralmıştım.  Ben sizlere başarılar diliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
“CHP KADIN KOLLARI  OLARAK ANADOLU
HAREKETİNİ KARADENİZ’DEN BAŞLATTIK”
 
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan da yaptığı açıklamada: “Yedi Ayda, Yedi Bölgede CHP Kadınları Anadolu Yollarında" programını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun isteği doğrultusunda Karadeniz Bölgesi´nden başlattık. Türkiye´nin bulunduğu siyasi ortamda, ´analar ağlamasın´ diye çıkılan yollarda annelerin, babaların yüreklerinin yanmadığı bir Türkiye özlemiyle ve önümüzdeki seçimlere hazırlık amacıyla başlattığımız programın başlangıcını yaptık.
 
CHP Kadın Örgütü bu çalışmaya başladığında ülkenin ne kadar çok birliğe, bütünlüğe ihtiyacı olduğunun farkındadır ve bu anlamda üzerine düşeni yapmak için de elinden, yüreğinden geleni ortaya koymakta çekinmeyecektir. Anadolu yolları dediğimiz yol bolluk, bereket yolu, barış ve huzur yolu olsun diyoruz. Bunun için de halkla buluşmayı, halkın yanında olmayı ve sorunlarını dile getirmeyi hedefledik.
 
7 ayda Türkiye´nin her yerine kadın elinin değmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Çalışmanın bitiminden sonra bilgileri ve deneyimleri rapor haline getirerek, Türkiye´nin kadın profilini çıkarmayı hedefliyoruz. Çalışma ile yerel ve genel seçimlere yönelik kadın politikalarının gelişmesine katkı sunacak bir zemin oluşturacağız.
 
“YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ”
 
Dolayısıyla çalışmamız içinde CHP Kadınları olarak şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk´ün, ´yurtta barış, cihanda barış´ sözünü ülkemizin her sokağında, ilçesinde, beldesinde ve evimizde barış özlemine dair genişletiyoruz ve huzurun yerleşmesi için gerekenin yapılmasını hem kendimiz adına hem de Türkiye´yi yönetemeyenler adına istiyoruz" dedi.
 
Ziyaretin ardından Başkan Özgün konuklarına Artvin hatırası hediyelikler takdim etti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri Ardanuç’a hareket etmek üzere Belediye Başkanlığı makamından ayrıldılar.

Bu haber 79414 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serdar ÖZBAYRAK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 29 )
08 gazete değil
08 GAZETESİ ARTVİN GAZETESİ DEĞİL.... "08 CHP GAZETESİ" OLARAK ISİM DEĞİŞTİRSİN
ardanuçlu -- 19.04.2023 11:49

Hey gidi Ardanuç sen beş yıl daha yerinde say, Allah bela yazmaz kul azmadıkça Ardanuçlulara müstehaktır.
MY -- 21.04.2014 09:49
akgençç
haticeye degill neticeye bakınn :)..artvin milli iradeye destekk verdi..helal olsun
fatih harun -- 04.04.2014 01:35
maden sonuçları belirler!
Artvin'de sonuçları belirleyecek en büyük şey, adayların maden konusundaki tutumları olacaktır. AKP madencilere ses çıkarmıyor; hatta daha 2 gün önce AKP artvin vekili açıkça madencilik faaliyetlerini hem de mecliste savundu. Bu durum AKP ağzıyla kuş tutsa, belediyeyi alamayacağı anlamına geliyor.
 duyarlı vatandaş -- 01.12.2013 12:28

TAŞTAN İBARET OLAN BELEDİYENİN ANCAK OLSA OLSAKALDIRIM TAŞI BORCU OLUR....
 ARTVİNLİ -- 04.11.2013 22:59
yerınde sayann artvın
artvının artık bir şehır anlayışıyla yenılenmesı gerekiyor korzuldan başlayıp tahtaları duvarlara çakmakla olmuyor şehır anlayışı ınsanın gözünü yoruyor bılbortlara gelince hiç biryerde böyle boydan boya esnetıksız bılbort artvınde gördüm bır kafkasor var dedık hep aynı hıç bır ılerleme kaydedılmemış görüyorum ben artvınde yaşamıyorum sama senede bır geldıgım memleketımdede olsun artık degışıklıkler degerlı artvınlıler sızde emınım memnun degılsınızdırrr ama artık yeter degışıklık şartt belediyeye çil çocuk almayla olmaz bu işler iş yapınn işş ............................
 selin koca -- 04.11.2013 12:33
Chp zihniyeti artık kalkmalı
Arkadaşlar yıllardır yaşanan sıkıntıları iyi biliyorsunuz belediye olarak hiçbirşey yapılmadı örnekler gerekirse İlimize herhangi bir başkan geleceği zaman eski terminalimizden başlayıp iskebe düğün salonu hizasına kadar ancak çiçek dikti ve sürekli dikiyor yok meydana fişkiye sanki lazım yollar berbat sıkışık gitgidede kötüye gidiyor bence bu zihniyetin kalkması gerek..
 Hasan ORAKÇI -- 25.10.2013 13:41
AK GÜNLER YAKINDIR
BELEDİYECİLİK OLARAK NE YAPTINIZ? BİR OTOBÜSÜNÜZ BİLE YOK..İSKEBEDEN SEYİTLERE SAAT BAŞINA OTOBÜS HAREKETİ YAPSANIZ OLMAZMI?KÜÇÜK İVECO ISUZU OLABİLİR
 geçici 08 -- 23.10.2013 10:37
artvinliyim yetmezmi cevap
Güzel kardeşim senin çocuğun yok mu, gidip baktın mı 7 mart yokuşuna çocuklar yollarda ne rezillik çekiyor baktın mı? Bir yıldır bitmeyen bir inşaatın işgal ettiği yol, araçların arasında sıkışıp kalan çocuklar neyden haberin var senin boş boş yazıyorsun... Belediye ben üç yıldan beri şehrinizdeyim en büyük turizm aktiviteniz olan kafkasörün bile yolunu daha yeni yapmaya başladı. Belediyecilik ayrı, particilik ayrıdır. Sırf CHP kazansın diye bir şehrin geleceği ile oynuyorsunuz. Neyse ki dışarıdan yatırımlar geliyor da şehir birazcık market manav gördü.
 Yabancı Memur -- 23.09.2013 12:11
Belediyecilik nasıl yapılır bilinmiyor
Ben görevim gereği bütün Trakya'yı gezdim ve Trakya'daki belediyelerin %80 'i CHP nin elindedir. Örneğin gidin Çorlu'ya bakın onca fabrikaya onca gelirine rağmen yolların halini bir görün, Kırklareli keza öyle, Edirne hiç söylemeye gerek yok, en iyi ne yapılıyor biliyormusunuz, çok güzel festival, eğlence, sanatçı, şarkı, çalgı çengi başka birşey yok, arabanızın yollar dümdüz olmasına rağmen rot balans ayarları 6 ayda bir bozulur çünkü her yer kasıs dolu, Artvin'e gelecek olursak, zabıtadan bir yetkili bana aynen şöyle dedi, efendim başkanın talimatı var etiket kullanmayan esnefa ceza yazılmayacak sadece uyarılacak, gezin bakalım artvin'de hangi bakkal manav'da etiketü uygulaması var, herkes kafasına göre satıyor, fiyat soruyorsun, yüzüne bakıyor yerli mi yabancı mı diye, esnafa gidiyorsunuz zahmet edip yerinden kalkmıyor, geçenlerde eşime ve arkadaşına bir esnaf olduğunu zanneden şahıs, almayacaksanız bakmayın demiş, işte böyle bir şehrin böyle bir başkanı olur. Ne diyelim yapacak bir şey yok.....Sadece ideolojik söylemler.....
Yabancı memur -- 23.09.2013 12:04
sözüm herkese
yukarıda yazılanları okudum keşke hepiniz konuya sadece Artvin,li olarak bakabilseydiniz siyaseti katmadan karıştırmadan birlik beraberlik içinde daha güzel neler yapılabilir diye ama sizler daha yorum yaparken bile ilkokul çocuklarını geçmişsiniz yazık üzüldüm bu zihniyet bu toplumda oldukça eminim ki bir adım bile mesafe kat edemeyeceğiz beyler aklınızı başınıza alınız bu ülke bu devlet bizim birlik olalım ve geleceğimiz için çocuklarımız için ne yapabiliriz ona bakalım biz Artvin,liyiz farkımız bu bizim
 artvinliyim yetmezmi -- 12.09.2013 08:17
yaş34 artvin aynı değil daha kötü
Gelişmesi gereken Artvin Ardanuç hiç gelişme yok yatırım yokki borç olsun takip ediyoruz.Akrabalarımız faal yaşıyor. Mevcut başkan bir diş tabibi ankara izmir İstanbul da paramı tatlımı makammı anlayamadık chp de başka aday neden yok bu dikta değil mi akparti gelse mhp gelse oy oranlarına bakıyorum gayet yakın değişen hiç bir şey yok aksine kötü almışlar ağızlarına turizm yaftasını eylem , tanıtım falan filan peki gerçek köylü halka soruluyormu? en son geldiğimde 40 bin biliyordum nüfusu şimdi 25000 e inmiş neden? Siyaseti geçin hizmet gerekiyor.Neden Artvinli hasta ankara da tedavi oluyor en basir örnek
 cüneyt ak -- 05.06.2013 21:20
Emin ÖZGÜN
Emin ÖZGÜN'e başarılarının devamını diliyorum.Onun belediye başkanı olması bana huzur veriyor.Sonuna kadar CHP sonuna kadar Emin Özgün
 Kayhan DURAN -- 30.05.2013 12:51
Var Yemezlik...
Bende Naçizane fikrimi yazmak istiyorum Belediyemden memnunum tabiki ama her güzelde kusur olur, eleştirilere açık olmak demek mükemmele daha fazla yaklaşmak demektir. Belediyemizden tek ricam Borçsuz olmak kötü değil olan borcu ödeyememek kötü. Hizmet gelecekse borçla gelsin borçlarda ödensin yani. Geçim standardıda bu değilmi. En düşük maaşla çalışanlar bile borç ödeyerek evinide arabasınıda alabiliyor. Belediyeden tek ricamız lütfen şu ara caddeleri genişletsin haypet mah. 7 mart sok. bu yollara genişletme nasıl yapılmaz anlayamıyorum. Okul cockukları araclara sıkısmamak için neler çekiyorlar. Milli Eğitim Müdürlüğü Okul bahçelerini araç parkına kapattı. Araçlar cadelerde gelen geçenler cabası bu cocukların illa canımı yanması lazım bişeyler yapmak için. Gökorman yolu girişini yıllardır genişletemediler. Onlarca imza toplandı yine yok. Üstelik genişletilmesi gereken yerde belediyenin kendi arabası ile vatandaşın otoparkına beton döküldü. Ne kadarda özel mülk arazisi olsa da bence belediye bu sorunları vatandaşla anlaşıp aşmalıydı. Başkanımızın her gün mesai saatlerinde haypet yoluna ve 7 mart yoluna gelmesini bekliyoruz bakalım bişeyler yapacakmı. Bu arada parke çalışmaları için teşekkür ediyoruz anca düzeldi dar yollar. Teşekkürler...
Artvin Sevdası -- 15.03.2013 10:20
yatırım yok
yatırımı olmayan bir belediyenin tabi ki borçu olmaz.Yatırım yapsınlar borçuda olsun sorun yok.Belediye bence sınıfta kalmıştır.
 sahil aydın -- 18.02.2013 15:25
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com