AKP ARTVİN’DE BELEDİYEYİ ALAMAZ!

25.09.2012
CHP Kadın Kolları Ana-dolu yollarında. Bu kapsamda Artvin’e gelerek 7 gün boyunca parti teşkilatlarını ve halkı ziyaret edecekler.

 

Dün, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ü makamında ziyaret eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri  Başkan Özgün ile bir süre sohbet ettiler. Başkan Özgün, kadınların siyasette büyük bir güç olduğunu, ancak bu gücün yeterince siyasete yansımadığının altını çizerek;
 
SOSYAL DEMOKRAT İKTİDARI ZAMANI GELMİŞTİR
 
“CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK Üyelerinin ziyareti bizi  ziyadesiyle memnun etti.  Kadınların siyasette daha çok yer almaları gerektiği noktasında hepimiz hemfikiriz. Özellikle CHP Kadın Kolları Türkiye’de en etkili, en aktif çalışan kadın kollarıdır. Kadınların ikna gücü, anlatma yeteneği erkeklerden daha etkindir. İktidar olabilmenin en önemli yolu kadınlarımızın çalışmalarındaki başarıda yattığını biliyoruz.
 
Ülkemizin bugün içinde bulunduğu şartlar belli.  Ekonomi, siyaset ve sosyal yaşam kalitesi hızla düşüyor. Etrafımız ateş çemberi içinde. Bu bakımdan sosyal demokrat iktidar zamanı gelmiştir. Ben 13 yıldır belediye başkanıyım. Ama hiç mutlu olmadım. Çünkü hep muhalefet kaldık. Biz neden iktidar olamayalım? Her şeyimiz mevcut. O zaman bir yerde eksik var demektir. Biz birbirimizle uğraşmaktan enerjimizi bitiriyoruz. Sonuç olarak bundan başkaları faydalanıyor.
 
Buna rağmen AKP’nin en güçlü olduğu zamanlarda bile Artvin’de belediyeyi vermedik. Bu Artvin halkının dik duruşu sayesinde olmuştur. Ben yine iddia ediyorum buraya  AKP adına kim aday olursa olsun, AKP Artvin Belediyesi’ni alalamaz.  Bunu nasıl yapacağız? Önce sosyal demokratlar aramızdaki kırgınlığı, dargınlığı ortadan kaldıracağız. Yerel seçimlere doğru gidiyoruz. Kadın Kollarımız şimdiden ANA-dolu yollarına düşmüş. Biz geçmişte çok güçlü adaylarla yarıştık.
 
TÜRKİYE’DE BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYEYİZ
 
Üç dönemde onları yenilgiye uğrattık. Artvin küçük bir ildir. Başarısızlığınız da başarınız da anında ortaya çıkar. Ben yaklaşık 14 yıldır belediyecilik hizmetini yapmaya çalıştım. Türkiye’de borcu olmayan tek belediye olarak Artvin Belediyesi’nin adı geçer. AKP’li belediyeler borç içinde. Ben bunu nasıl başardım… Kaldı ki göreve başladığım ilk yılda borç batağında bir belediyeyi devralmıştım.  Ben sizlere başarılar diliyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
“CHP KADIN KOLLARI  OLARAK ANADOLU
HAREKETİNİ KARADENİZ’DEN BAŞLATTIK”
 
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan da yaptığı açıklamada: “Yedi Ayda, Yedi Bölgede CHP Kadınları Anadolu Yollarında" programını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun isteği doğrultusunda Karadeniz Bölgesi´nden başlattık. Türkiye´nin bulunduğu siyasi ortamda, ´analar ağlamasın´ diye çıkılan yollarda annelerin, babaların yüreklerinin yanmadığı bir Türkiye özlemiyle ve önümüzdeki seçimlere hazırlık amacıyla başlattığımız programın başlangıcını yaptık.
 
CHP Kadın Örgütü bu çalışmaya başladığında ülkenin ne kadar çok birliğe, bütünlüğe ihtiyacı olduğunun farkındadır ve bu anlamda üzerine düşeni yapmak için de elinden, yüreğinden geleni ortaya koymakta çekinmeyecektir. Anadolu yolları dediğimiz yol bolluk, bereket yolu, barış ve huzur yolu olsun diyoruz. Bunun için de halkla buluşmayı, halkın yanında olmayı ve sorunlarını dile getirmeyi hedefledik.
 
7 ayda Türkiye´nin her yerine kadın elinin değmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Çalışmanın bitiminden sonra bilgileri ve deneyimleri rapor haline getirerek, Türkiye´nin kadın profilini çıkarmayı hedefliyoruz. Çalışma ile yerel ve genel seçimlere yönelik kadın politikalarının gelişmesine katkı sunacak bir zemin oluşturacağız.
 
“YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ”
 
Dolayısıyla çalışmamız içinde CHP Kadınları olarak şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk´ün, ´yurtta barış, cihanda barış´ sözünü ülkemizin her sokağında, ilçesinde, beldesinde ve evimizde barış özlemine dair genişletiyoruz ve huzurun yerleşmesi için gerekenin yapılmasını hem kendimiz adına hem de Türkiye´yi yönetemeyenler adına istiyoruz" dedi.
 
Ziyaretin ardından Başkan Özgün konuklarına Artvin hatırası hediyelikler takdim etti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyeleri Ardanuç’a hareket etmek üzere Belediye Başkanlığı makamından ayrıldılar.

Bu haber 79488 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serdar ÖZBAYRAK