TEŞEKKÜRLER SAYIN İSMET ACAR
 
03.03.2022

 TEŞEKKÜRLER SAYIN DEMİRHAN ELÇİN 

TEŞEKKÜRLER SAYIN GÖKÇEN AİLESİ
TEŞEKKÜRLER ARTVİN HALKI
 KAFKASÖR ARTIK HEPİMİZİN!.
 
Ve nihayet… Kafkasör artık Artvin halkının.  Artvin Belediyesi sonunda Gökçen Ailesine ait olan 83 dönümlük  muhteşem araziyi aldı. Bu arazi  Artvin’in tacıdır. Ben her zaman Artvin Artvin için Artvin kral ise tacı Kafkasör'dür dedim. Taçsız kral olamayacağına göre  bu büyük bir eksiklikti. 
 
Bu arazinin Artvin halkına kazandırılmasında büyük emeği geçen ve bu konuda kafa yoran, çalmadık kapı bırakmayan, Artvin sevdasını referans yaparak Artvinli iş insanlarının kapısını çalan başkan Demirhan Elçin, Artvin’in yetiştirdiği  Artvin sevgisiyle tanınan sevgisini  bir çok alanda Artvin’e yaptığı hizmetlerle  gösteren çok değerli iş insanı  Sayın İsmet Acar’ın desteği ile  Kafkasör’ü Artvin Belediyesi’nin tapulu mülkü yapmayı başardı. Tebrikler, teşekkürler. 
 
Burada Artvin’in siyasetüstü ağabeyi, yüreği Artvin sevgisiyle çarpan, eğitimden, sanata, kültüre birçok alanda hiçbir zaman desteğini esirgemeyen  Sayın  İsmet Acar’a özellikle gönülden teşekkür ediyorum. Şunu çok iyi bilirim. İsmet Bey yaptığı iyiliği, desteği hiç bir zaman reklam aracı yapmamıştır. Bağışladığı eserlerin hiç birisine temel atmaya, açılışına gelmemiştir. İyiliğin reklamı olmamalı diyor.  Burada yazdığım satırlar benim teşekkür etme satırlarıdır. 
 
İsmet Acar'ın ardından, 40 yıldır resmi olarak, ondan önce asırlardır hiçbir şey talep etmeden bu araziyi Artvin halkına kullandıran Gökçen Ailesi’ne teşekkür ederim. Ve bu arazinin Artvin Belediyesi'nin alması için her türlü fedakarlığı da göstereceğini sürekli deklere etmiştir. 
 
Bu arazinin sahibi olacaksa belediye olmalıydı. Çünkü Artvin için bundan daha kıymetli bir arazi yoktu. Seçilen her belediye başkanı Kafkasör’ün Artvin halkına kazandırılması için az yada çok çaba harcadı.
En son. 2019’da Artvin Belediye Başkanı seçilen Demirhan Elçin, bu sorunu kucağında buldu ve seçildiği yıl Kafkasör Festivali’nin yapılamaması krizi ortaya çıktı. Çünkü sorun mahkemeye taşınmıştı. Arazi krizi yüzünden dünyaca ünlü festivalin yapılamaması çok büyük bir sıkıntı olacaktı. Gazeteci olarak konuyu yakından takip ettim. Çok az gazeteci  bu konuyu gündeme taşıdı, çünkü önemsemiyorlardı.
 
Ben ise tam aksine bu arazinin mutlaka belediye tarafından alınması gerektiğini defalarca gerek köşe yazılarımda gerekse haberlerde yazdım. Artvin halkı da bu konuda ellerinden gelen desteği göstereceğini deklere ediyordu.
 
Nihayetinde 2022 yılı Mart ayının 3’ünde Artvin’in kurtuluşunun 101. Yılına 4 gün kala bu sorunun bittiği açıklaması yapıldı. Şayet bu haber Ukrayna-Rus Savaşı ve coronanın tavan yaptığı böylesi bir dönem de değil de daha sakin bir zamanda yapılmış olsa Artvin'de bayram yapılırdı. Hem de öyle bir görsel şölen olurdu ki tüm Türkiye'ye konu olurdu. Çünkü Kafkasör sadece boğaların güreş yaptığı arena değil. Dünyanın en güzel mesire alanlarından birisidir. 
 
Teşekkürler Artvin kalpli değerli iş insanı Sayın İsmet Acar ağabey.
Teşekkürler Artvin Belediye Başkanı  Sayın Demirhan Elçin, 
Teşekkürler Gökçen ailesi, 
Murat Beyle  Artvin’e gelerek bu süreci takip eden Artvin ve Artvinlilerin dostu Sinoplu değerli dostumuz Nihat Önder, bu davanın avukatlığını üstlenen ve sık sık Artvin’e gelerek dava takibini yapan Galip Özçelik, yerel medyadan destek veren medya kuruluşları gazeteci dostlar kısaca emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim. Mutlu sonla filmler hiç unutulmaz.  Bu süreci 15 yılı aşkındır  bir dizi gibi film gibi izledik. 
 
Artvin Belediyesi yıllar sonra çok önemli bir mülke sahip oldu.
Temennim odur ki, bu alan sadece boğaların güreş yaptığı yılda 3-4 gün değerlendirilen bir alan olmasın. Burada turizm, spor ve kültürel projeler uygulansın. Yılın 365 gününde değerlendirilebilsin. Her ilin üstünde örneğin Ordu’da, Trabzon’da önemli tesisler  bulunur. Artvin’de de çok iyi bir planlama ile  güzel işler yapılır.
Temennim hem pandeminin, hem de coğrafyamızda patlak veren insanlık suçu lanet savaş sona erer de 3 yıldır bunalan insanlar normal yaşama döner. Kafkasör Artvin'imize hayırlı uğurlu olsun..
 
Artvinli olmayan ancak Kafkasör'e gelen bir turist yaşadıklarından sonra kısa bir Kafkasör notunu yazmış. Sizinle bunu paylaşıp yazımı sonlandırıyorum. 
 
KAFKASÖR YAYLASI-KAFKASÖR TURİZM MERKEZİ 
Artvin İl Merkizine 8 km uzaklıktadır. Bakanlığımız tarafından "Turizm Merkezi" olarak ilan edilmiştir. Tertemiz havası, göz kamaştıran doğal güzelliğiyle dinlenmek için oldukça müsait bir yer olan Kafkasör mezrasında  konaklamak için bungalov evler bulunmaktadır. Yaylaya tatil yapmak, şehrin stresini üzerinizden atmak gibi amaçlar dışında eğlenmek içinde gidebilir. Her yaz mevsiminin başlarında düzenlenen yayla festivallerine katılarak, yörenin kültürel ve sanatsal değerlerini öğrenmenin yanında oldukça eğlenceli bir gün geçirebilir. Boğa güreşleri, halk oyunları ve canlı müzik, festivale oldukça renk katar.

Bu makale 3648 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
08Haber Yazarlar
Rasim YILMAZ
Fikret GÖKÇE
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com