11.08.2014
ŞEKERBANK ARTVİN ŞUBESİ ESKİ MÜDÜR YARDIMCISI KAYA; BİR İNSANIN EKMEĞİYLE BU KADAR KOLAY OYNANMAMALI

 

 

 Birçok insan Artvin gibi küçük illere gelmemek için çeşitli bahaneler ortaya koyar, siyasetçileri devreye sokar. Çok az insan bu fedakârlığı yapar. Ya da çok özel nedenlerden dolayı tercih eder.

 

İşte bu özellikleri üzerinde taşıyan, aslen Artvin Şavşatlı olan Hakan Kaya 7 yıl önce kendisinden bizimle Artvin’de çalışır mısınız diyen Şekerbank’ın teklifini kabul etmiş. Ve o tarihten buna da Artvin Şekerbank Şubesi’nde gelerek çalışmaya başlamış. Hakan Kaya Şekerbank Artvin Şubesi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış. İki üniversite bitirmiş, işinde uzman ve Artvinlilerin sevdiği bir bankacı.

Artvin Şekerbank Şubesi’ne yeni atanan Vekil Müdür, Kaya’yı Genel Merkeze şikâyet edince Şekerbank Genel Müdürlüğü kendisini başka şubelere göndermek istedi. Ancak Kaya, önce kendisini şikâyet edenlerin iddialarını ispatlamalarını istedi. Genel Merkez’in bu yönde eğilimi olmayınca da özveriyle çalıştığı kurumdan istifa etti.

 

Artvin’den ayrılmak istemediğini belirten Bankacı Hakan Kaya 08 Haber gazetesi muhabiri Sami Özçelik’e yaptığı açıklama da;”

 

2007 yılından bu tarafa Şekerbank Artvin Şubesi’nde Müdür Yardımcılığı görevini yapıyorum. Benim en önemli idealim, çalışma ortamının huzuru ve çalışanların motive edilmesidir. Bugüne kadar da böyle çalıştım. Ancak en son gelen Şube Müdürü’nün beni Genel Merkez’e buradaki çalışma huzurunu bozuyor mealinde şikâyet etmesi sonucu gelişen süreçte istifaya kadar geldim ve çalıştığım kurumumdan ayrıldım. Ancak ayrılırken hakkımı da aramak için savcılığa şikâyet ettim. Çünkü bana isnat edilen veya şikâyet edilen konunun ispatını istiyorum. Madem şikâyet edilmişim, şikâyet edenin bunu ispatlaması gerekiyor.

 

Benim kurumda hiç kimseyle sorunum olmamıştır. Bırakın sorunu iki kişi sesini yükseltince hemen araya girip sükûneti sağlardım. Benim zoruma giden nedensiz bir şekilde sadece söylentiyle o da çok basit bir gerekçeyle, savunma yapamadan, bu hakkı kullanamadan başka bir yere gönderilmek istenmesi. Yeni, gelen müdür buradan gidebilmek için araya siyasetçileri koyarken, ben tam aksine Artvin’de kalabilmek için çabalıyorum. Bu sorunumu birçok özel insanlarla paylaştım. Artvin’den gitmek istemeyen bir kişiyim.

 

Ben Artvin’i seviyorum. Şunu istiyorum. Artvin insanı memleketine memleketinde hizmet edebilmeli. Maalesef okumuş insanlarımız Artvin’e hizmet edemiyor. Buraya gelenler buradan gitmenin hesabını yapmaya başlarken, beni hafta içi mesai saatlerinde işyerimde, hafta sonu dağlarında, köylerinde, ilçelerinde görürler. Doğayı çok seviyorum. Açıkçası Artvin’den ayrılmak istemiyorum. İki üniversite bitiremedim. İş deneyimim var.

 

Batıya nereye gitsem anında iş bulabileceğim, günümüzün en geçerli mesleklerinden birisine sahibim. Ama dediğim gibi ben Artvin’den ayrılmak istemiyorum. Şayet, benim mesleğime uygun iş bulursam yine gitmeyeceğim. Benim üzüldüğüm bir insan kolay yetişmiyor. Bir meslek sahibi olmak kolay değil. Harcanması da bu kadar kolay olmamalı. Eğer, mesleki veya yüz kızartıcı nedenlerden dolayı bir şikâyet olsa, başımı öne eğer çeker giderim. Ama hiçbir suçum olmadan birisi şikâyet etmiş, hiçbir kanıt olmadan bir insanın mesleğiyle ekmeğiyle oynanıyorsa kurumun da personeline sahip çıkması gerekmez mi? Kırgınlığım sadece bundandır.

Ben halen Artvin’den gitmek istemiyorum. Ama mecbur kalırsam, eşyalarımı yüklersem, kamyon sinyalini Hopa Cankurtaran’dan tarafa çevirirse bir daha da gelemem, geriye dönemem.”dedi.

Bu haber 76858 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 27 )
KINAMA
ŞEKERBANK Halkın gözünde bitmiştir.KINIYORUM ve hesaplarımı kapatıyorum tümarkadaşlarımında hesaplarını kapatması için takipçisi olcam...
 Berat ŞAHİN -- 13.08.2014 14:01
Artvin Kaybetti
YAZIK ARTVİN KAYBETTTİİİİİİ
 Tülay Kurt -- 13.08.2014 14:00
MESALE GİTME DEĞİL
Hakan Bey in gitmesinden ziyade böyle Artvin aşığı insanlara ARTVİN li sürekli sahip çıkmalı ve inşallah çıkacaktır.Hakan Bey e sebep gösterilmeden tayin aptırılıyorsa VİCDANlara srmak gerekiyor.....
Tarık GÜL -- 13.08.2014 13:56
Adam Harcayan Banka
Ben Hakan Bey in sayesinde şekerbankla tanıştım.Daha önce farklı bankalarla çalıştım.Hakan bey in güleryüzü,sıcak kanlı davranışı ve motive ededen özelliği sayesinde Kredi kartını aldım.Bu ay içinde ben ve eşim dahil kartlarımızı iptal edeceğiz.Şekerbak gibi kurumsal bir şirketin Deneyimli Artvin aşığı bir insanı satmışlardır.Şekerbak bunlara kayıtsız kalmış; kendini tatmin etmeye çalışan küçük basit hesaplar yaparak bir yere gelmiş ve sözde müdür olmuştur.Halk ile ilişkileri olmayan ARTVİN lilerle yeri de konumuda yoktur.TEBRİKLER TEŞEKKÜRLER HAKAN KAYA
 Telat GÜR -- 13.08.2014 13:35
Artvinin Evladi
Hakan Bey Artvinin en sevilen bankacilarindan biridir.kendisini guler yuzu,samimiyeti,isine bagliligi ve artvin sevgisi ile taniyoruz.Iki universite bitirip istanbulun en iyi subelerinden artvine gelmek isteyen, artvine hizmet etmek isteyen hakan beyi artvin halki bagrina basmis ve cok sevmistir.Hic bir hukuksal dayanagi olmayan ve kurumsal anlayisa yakismayan bu kararin en kisa surede duzeltilecegini umuyor ve artvin halkinin bu konuda gereken hassasiyeti gosterecegine inaniyorum. Artvinin gelismesi hakan bey gibi yetismis insanlarla mumkun olacaktir..
ahmet yilmaz  -- 13.08.2014 13:32
ARTVİN.İN YABANCI TUTKUSU
DEĞERLİ ÜSTAD HAKAN BEYİ BENDE İYİ TANIRIM.YAZIYI OKUDUĞUMDA ŞAŞIRMADIM.ÇÜNKÜ ARTVİNE HİZMET ETMEK İSTEYEN HERKEZ BU TÜR VAKALARLA KARŞILAŞIYOR.ARTVİNİN YABANCI TUTKUSU ÇOK FARKLI BİŞEY MİLLİYETÇİLİK ADINA TEKBİRŞEY YOK.AMA SIKINTIDA YOK ÇOK AZ KALDI ARTVİNİN YOK OLMASINA .BUNA SEVİNİYORUM BİR ARTVİNLİ OLARAK .ÖNCELERİ KIZARDIM ELEŞTİRİRDİM İŞ ADAMLARIMIZI.AMA GÖRDÜMKİ İŞ ADAMLARI HAKLILAR YATIRIM YAPARSIN NEDEN YAPTIN YAPMAZSIN NEDEN YAPMADIN HİÇ KİMSE İLİN GELİŞMESİ ADINA BİR EMEK SARF ETMİYOR.HAKAN BEYDE BANKA YÖNETİCİSİ OLARAK HİZMETLER VERDİ SAMİMİ İÇTEN BİRİ BİZLERDEN BİRİ DİĞERLERİ GİBİ BANKANIN PARASINI KENDİ PARASI GİBİ İSTEDİĞİNE KREDİ VERİP İSTEMEDİĞİNE VERMEMEZLİK YAPMADI BİZE LAYIK OLAN DAHA KÖTÜLERİ.HAKLARIMIZI ANLATAN BİZLERİ SAVUNAN DEĞİL BİZLERİ ÖPEN LER LAZIM ARTVİN ALIŞMIŞ.BEN ÇOK ŞEYLERLE KARŞILAŞTIM BANKADA MEVDUATI OLAN ŞAHISLAR DİĞER TİCARETLE UĞRAŞANLARA KREDİ VERDİRMEME KONUSUNDA ŞUBE MÜDÜRLERİNE BASKI UYGULAR VE NETİCEYİDE ALIRLARDI.ARTVİN TÜRKİYENİN OKUMUŞ CAHİLLERİ DOLU BİR ŞEHİR .HAKAN BEY ADINA ÜZÜLDÜM ARTVİN ŞEKERBANK ZATEN İŞE YARAMAZ ORDA BİR KARDEŞİMİZ HARİÇ AKBANK ŞUBESİNDEN GEÇTİ YOKSA GERİSİNİ AT ÇÖPE GİTSİN
 ümit demirci -- 13.08.2014 12:37

Bankacılık uzun soluklu bir meslek olup, bir şubede uzun süre kalmak doğru bir uygulama değildir.Kişiler bir kurumda kariyer yapmak istiyorsa değişik şubelerde çalışarak mesleki birikimlerini farklı deneyimlerle pekiştirmelidirler. Burada yöneticinin bu kişi ile çalışmak istemediğini anlıyorum.Herhangi bir sebep aramamak gerekir. Çünkü yoktur da. Kişinin kalması da bana göre çözüm değildir. Her şerde bir hayır vardır diyerek yoluna devam etmesi gerektiği düşüncesindeyim.
 Ayfer Erginbay -- 13.08.2014 09:41
Müşterileri ile çok ilgili bir bankacı
Artvin`de Şekerbank şubesi yeni açıldığı zaman Hakan bey in yakın ilgisi ve samimiyeti sayesinde hesap açtırdım ve daha sonra kredi kartı aldım. Yurt dışında olduğum için genelde bu bankanın kredi kartını kullanmıyordum ancak Hakan bey in yakın ilgisinden dolayıda iptal ettiremiyordum. İzne geldiğim geçtiğimiz Ramazan ayında kredi kartımı iptal ettirmek için şubeye gitmiştim Hakan Bey herzaman ki gibi okadar samimi davrandiki kredi kartımı iptal ettirmek istediğimi söyleyemeden şubeden ayrılmıştım. Hakan bey e yapılana tepki olarak ilk işim neyapıp edip telefonla Şekerbak kredi kartımı iptal ettirip hesabımı kapattıracağım. Bu arada; Arvin`de çektiği çok güzel fotoğraflarını benimle paylaşmıştı ve bende yurtdışında bu fotoğrafları gösterince insanlar gerçekten hayran Arvin in doğasına hayran kalıyorlar. Doğa sevdalısı ve müşteri ilişkileri cok iyi olan bu bankacı arkadaşın Artvinde kalması dileğiyle...
 K. Yavuz Tahtalı -- 12.08.2014 18:31
Hakan gitmesin
Hemşehrim Hakan mükemmel bir insan, başarılı bir Şekerbank çalışanıdır. Yapılan haksızlığı şiddetle kınıyorum. Artvin sever yetkililere sesleniyorum. Hakan'ı kaybetmesin Artvin.
 Yalçın TEMİZ -- 12.08.2014 13:19
ayiptir ya
Böyle insanlar yüzünden küçük sehirlerimiz gelisemiyor. Nitelikli insanları kaybetmek kolay ama kazanmak zordur. Elindeki değerlere sahip çıkmazsan hep küçük kalmaya mahkûm olursun.
 emine celebi -- 12.08.2014 10:45
BANKACILIK GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ KOLAY DEĞİLDİR
EVET BANKACILIK İNANIYORUM Kİ KOLAY Bİ MESLEK DEĞİLDİR. BİNBİR TÜRLÜ İNSANLARLA UĞRAŞIYORZUNUZ. BENİM ŞEKERBANK TA ADAKREDİ İŞLEMLERİM OLMUŞTUR. ORDAKİ PERSONEL BUNA BAHSİ GEÇEN MÜDÜR YARDIMICISI OLAN ŞAHIS DA GEÇERLİ Kİ GAYET GÜLER YÜZLÜ DAVRANDILAR. Bİ İNSAN GELİYOR MAKAMI YÜKSEK DİYE ALTINDAKİLERİ OYUNCAK GİBİ OYNATIYOR. GENEL MÜDÜRLÜĞÜN BENCE OLAYI DAHA DA İNCELEMESİ LAZIM MÜDÜR YENİ GELMİŞ BU ADAMSA ŞEKERBAN IN ARTVİNE ŞUBESİ KURUŞLDUĞUNDAN BERİ BURDA. DAHA ÖNCE ŞİKAYET GELMEMİŞ DE YENİ MÜDÜRLE GELMİŞSE KONU EN İNCE DETAYINA KADAR ARAŞTIRILMALI. ARTVİNİ BU KADAR SEVEN BAZEN BEN KALDIM SANIYORDUM. ARTVİN GİBİ BAZI HAYAT ŞARTLARI ZOR OLAN Bİ YERDE ÇALIŞMASINI BU KADAR SEVEN BİRİNİ NİÇİN HAYATTAN SOĞUTUYORLAR? BEN KENDİSİNİ ŞEKERBANK DA GÖRMEYE ÇOK ALIŞKINIM ONU TEKRAR AYNI YERDE GÖRMEK İSTERİM....
ALİ VELİ -- 12.08.2014 08:44
.....
Memleketine hizmet eden ve etmek isteyen kardeşim Türkiye için güzel davranış sergilemiş. Ancak her yerde iş bulurum sözüne katılmıyorum. Bence verilen görevi yerine getirip istenilen şubeye gitmelidir.
 Hasan daban -- 11.08.2014 20:50
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com