11.08.2014
ŞEKERBANK ARTVİN ŞUBESİ ESKİ MÜDÜR YARDIMCISI KAYA; BİR İNSANIN EKMEĞİYLE BU KADAR KOLAY OYNANMAMALI

 

 

 Birçok insan Artvin gibi küçük illere gelmemek için çeşitli bahaneler ortaya koyar, siyasetçileri devreye sokar. Çok az insan bu fedakârlığı yapar. Ya da çok özel nedenlerden dolayı tercih eder.

 

İşte bu özellikleri üzerinde taşıyan, aslen Artvin Şavşatlı olan Hakan Kaya 7 yıl önce kendisinden bizimle Artvin’de çalışır mısınız diyen Şekerbank’ın teklifini kabul etmiş. Ve o tarihten buna da Artvin Şekerbank Şubesi’nde gelerek çalışmaya başlamış. Hakan Kaya Şekerbank Artvin Şubesi Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış. İki üniversite bitirmiş, işinde uzman ve Artvinlilerin sevdiği bir bankacı.

Artvin Şekerbank Şubesi’ne yeni atanan Vekil Müdür, Kaya’yı Genel Merkeze şikâyet edince Şekerbank Genel Müdürlüğü kendisini başka şubelere göndermek istedi. Ancak Kaya, önce kendisini şikâyet edenlerin iddialarını ispatlamalarını istedi. Genel Merkez’in bu yönde eğilimi olmayınca da özveriyle çalıştığı kurumdan istifa etti.

 

Artvin’den ayrılmak istemediğini belirten Bankacı Hakan Kaya 08 Haber gazetesi muhabiri Sami Özçelik’e yaptığı açıklama da;”

 

2007 yılından bu tarafa Şekerbank Artvin Şubesi’nde Müdür Yardımcılığı görevini yapıyorum. Benim en önemli idealim, çalışma ortamının huzuru ve çalışanların motive edilmesidir. Bugüne kadar da böyle çalıştım. Ancak en son gelen Şube Müdürü’nün beni Genel Merkez’e buradaki çalışma huzurunu bozuyor mealinde şikâyet etmesi sonucu gelişen süreçte istifaya kadar geldim ve çalıştığım kurumumdan ayrıldım. Ancak ayrılırken hakkımı da aramak için savcılığa şikâyet ettim. Çünkü bana isnat edilen veya şikâyet edilen konunun ispatını istiyorum. Madem şikâyet edilmişim, şikâyet edenin bunu ispatlaması gerekiyor.

 

Benim kurumda hiç kimseyle sorunum olmamıştır. Bırakın sorunu iki kişi sesini yükseltince hemen araya girip sükûneti sağlardım. Benim zoruma giden nedensiz bir şekilde sadece söylentiyle o da çok basit bir gerekçeyle, savunma yapamadan, bu hakkı kullanamadan başka bir yere gönderilmek istenmesi. Yeni, gelen müdür buradan gidebilmek için araya siyasetçileri koyarken, ben tam aksine Artvin’de kalabilmek için çabalıyorum. Bu sorunumu birçok özel insanlarla paylaştım. Artvin’den gitmek istemeyen bir kişiyim.

 

Ben Artvin’i seviyorum. Şunu istiyorum. Artvin insanı memleketine memleketinde hizmet edebilmeli. Maalesef okumuş insanlarımız Artvin’e hizmet edemiyor. Buraya gelenler buradan gitmenin hesabını yapmaya başlarken, beni hafta içi mesai saatlerinde işyerimde, hafta sonu dağlarında, köylerinde, ilçelerinde görürler. Doğayı çok seviyorum. Açıkçası Artvin’den ayrılmak istemiyorum. İki üniversite bitiremedim. İş deneyimim var.

 

Batıya nereye gitsem anında iş bulabileceğim, günümüzün en geçerli mesleklerinden birisine sahibim. Ama dediğim gibi ben Artvin’den ayrılmak istemiyorum. Şayet, benim mesleğime uygun iş bulursam yine gitmeyeceğim. Benim üzüldüğüm bir insan kolay yetişmiyor. Bir meslek sahibi olmak kolay değil. Harcanması da bu kadar kolay olmamalı. Eğer, mesleki veya yüz kızartıcı nedenlerden dolayı bir şikâyet olsa, başımı öne eğer çeker giderim. Ama hiçbir suçum olmadan birisi şikâyet etmiş, hiçbir kanıt olmadan bir insanın mesleğiyle ekmeğiyle oynanıyorsa kurumun da personeline sahip çıkması gerekmez mi? Kırgınlığım sadece bundandır.

Ben halen Artvin’den gitmek istemiyorum. Ama mecbur kalırsam, eşyalarımı yüklersem, kamyon sinyalini Hopa Cankurtaran’dan tarafa çevirirse bir daha da gelemem, geriye dönemem.”dedi.

Bu haber 76818 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 27 )
ARTVİN E YAKIŞMADI
Merhaba.yazık ki artvinliyiz şavşatlıyız.artvin denildiyi zaman birlik beraberlik gelirdi akla,hani?hakan beye neden sahip çıkılmıyor peki? o şubeden hesapları kapatmakla.veya biz herşeyde onun yanındayız demek le onun yerinden yuvasından ayırıp gitmesine engel olunmuyor. neden? çünkü ARTVİN dürüst çalışanına hemşerisine sahip çıkamaz hale gelmiş ne yazık ki.Hakan bey nerde olsa çalışır dürüstlüyü çalışkanlığıyla her yerde sevilir sayılır.ama ne yazık ki artvin haksızlıklara göz yuman ve bize yakışmayan bir yer olur.çok şükür ki Allahın Adaleti var.dilerim Allah tan hak yerini bulur. ama ARTVİN E çok kişi gelir de HAKAN KAYA GELMEZ.
 Banka müşterisi -- 20.01.2015 19:34
Hakan Beyi Sevenlere Sitem.
Deyerli ve Duliyarlı Artvinliler.hani hemşerimize sahip çıkacaktık?ona haksızlık yapanlar sefa sürüyor.peki biz neyapıyoruz?susup onları sevindiriyoruz.hani o Artvinin evladıy dı?Böyle namuslu. dürüst çalışkan azimli memleketini çok seven ve herkese çok emeyi olan bu arkadaşımızın haksızlığa yenilmesine göz mü yumacağız.Deyerli Büyüklerim.yetkililerim.lütfen elimizi vijdanımıza koyalım ve hakan beyi yerinden yuvasından,memleketinden mahrum etmeyelim.bugün ona yapılan yarın bizedir lütfen bunuda unutmayalım.saygılar.
 Banka Müşterisi -- 16.11.2014 23:42
kul hakkı
hakan beye yapılan tam anlamıyla kul hakkıdır. diğer arkadaşlar gibi ben de malum bankadaki tüm hesaplarımı kapatıyorum.. hemşehrime sahip çıkıyorum !!!
 kadir yılmazer -- 23.09.2014 00:30
ARTVİNLİ OLMAK
Sevgili Hemşehrilerim Artvinli bir iş adamı olarak şu özeleştiriyi yapalım:Okuma oranı en yüksek il Artvin olmasına ragmen ürkiye ekonomisine yön veren kaç iş adamımız var bir elin parmaklarını geçer mi ?? Geçmez çünkü biz Trabzon-Adana-Kayseri-Rize-Gaziantep vb. iller gibi birbirimizi tutmuyoruz..Gelin şunu bırakalım artık..Hakan Kaya Artvin'in öz evladıdır ve bizim görevimiz ona yapılan bu haksızlığa karşı el birliğiyle mücadele etmektir..Saygılarımla..
 Sadık Tellioğlu -- 17.09.2014 00:13
Artvin'e Yakışmadı Bu Haksızık
Hakan Bey'i açıkçası çok tanımam ancak bir Artvin sevdalısı oldugu aşikar..Artvin'i sürgün yeri görenlere inat adam İstanbul'u bırakıp gitmiş memleketine hizmet ediyor banka napıyor ayak oyunlarıyla evli barklı adamı işten çıkartıyor.Ayıptır ayıp bu yanınıza kar kalmaz!! ARTVİNLİ ARTVİNLİYE YAPIAN BU AYAK OYUNUNA SESSİZ KALMAZ!!
 Mehmet Taha Barış -- 10.09.2014 12:59

merhaba. bende herkes gibi hakan beye yapılan haksız çirkin muameleyi şiddetle kınıyorum.biz artvinlilere çok yazık ki böyle dürüst efendi.azimli ve gençlere örnek gösterebileceyimiz .bir insanın maalesef kıymetini bilemedik.artvinimizin böyle kültürlü azimli ve dürüst insanlara ihtiyacıvar.ve umuyorum ki.haban beyi seven onu taktir eden nekadar insan varsa ona sahip çıkacak ve onu burdan göndermeyeceklerdir. artvin böyle bir insanı harcamalarına izin verme.bugün ona yapılan yarında bize yapılır unutma.
  -- 07.09.2014 13:16
Artvin Hemşehrine Sahip Çık !
Herkese Merhaba; Ben Artvin'e iş seyehatlerim nedeniyle sıkça gelen şirket sahibi bir mühendisim.Açıkçası Hakan Bey gibi oturup kalkmasını bilen,sözü sohbeti iyi ve bankacılık konusunda uzman birini Artvin'de görünce şaşırmıştım. Artvin'de böyle kültürlü kişilerin sayısının artmasını beklerken Hakan Bey gibi mümtaz bir şahsiyete böyle kumpas kurulmasını kınıyorum. Hukuki süreçte Hakan Bey için her türlü şahitliğe kendim ve şirketim adına hazırım.. Adalet geç de olsa yerini bulur inşallah sürecin takipçisiyim ve sonuna kadar da öyle olacağım..
 Hasan Yılmazer -- 05.09.2014 01:10
kınama
Ben hakan kayanın annesiyim yedi yıl önce karşı cıkmamıza rağmen oğlum ben memleketime hizmet etmek istiyorum diyerek artvine büyük bir hevesle gitti. onca yıl geri cağırdık ama ben artvini çok seviyorum burda calışmak istiyorum dedi istanbuldan gelen cok iyi teklifleri geriçevirdi. canla başla sadıkane calıştı ama malesef banka emeklerini yok sayarak onu artvinden koparmak istedi.Bu yaşa kadar her konuda başarılı olan oğlumun bankadan ayrılması bankanın kaybıdır.Bundan sonrada böyle vasıflı çalışanlar şekerbank gibi bankalara kolay kolay gitmezler. bu haksız kararı hem annesi hem de bir artvinli olarak kınıyorum...
 Hacer kaya -- 22.08.2014 16:36
BANKA KAYBETTİ
Ben kendimi Artvin sevdalısı sanırdım.Hakan beyi tanıyınca baktımki benimkisi boşmuş.Artvinin 7 ilçesini yoldaki taşına kadar seven bir adam Hakan bey.Ona dolunayda gece genya dağındada raslarsın hatila deresinde foto çekerkende.Ben bankadan icraya düştüm ve onun ilgisi ile kapattık.Kendi borcu gibide uğraştı Allah şahit.Bankaya giripde ondan memnun olmadan çıkan biri varsa mutlaka müştri haksızdır o kadar kefilim.Şimdiki mudur adama selam bile vermeyen biri.Onun yüzünden hAkan beyin harcanması bankaya gelmeyin demektir.İnşallah gitmez burda kalır.Çünkü bize yetişmiş Artvin aşığı insanlar lazım.Yazdan yaza gelmekle olmuyo bazı şeyler çünkü.saygılar
 Banka Müşterisi -- 16.08.2014 13:17
Yerel yetkililer göreve
Ben bir Artvinli olarak İstanbul'da görev yapıyorum. Enerjimizi başka illerde harcarken Artvinimize hizmet eden böyle yetişmiş arkadaşların kumpaslarla yerlerinden edilmesi çok yazık. Yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.
 Mustafa Sönmez -- 15.08.2014 01:14
Şaka Gibi !!
Bazen sözün bittiği yerler vardır. Cümleler yetersiz kalır bir şeyler söyleyip, anlatmak için. Konuşmak istersiniz, sözcükler boğazınızda düğümlenir kalır ... İşte böyle bir şey Hakan Bey in Şeker Bank' tan ayrılmış olması bizim için. Biz Şeker Bank müşterileri olaraktan ciddi anlamda derin bir hüzün, üzüntü ve şoktayız !! Değil çalışanların huzurunu bozmak; Hakan Bey, pozitif enerjisi, çalışma istek ve arzusu, güler yüzlülüğü, cana yakınlığı, alçak gönüllülüğü ve sıcak kanlılığı ile, tüm gönüllere taht kurmuş bir şahsiyettir bizce ve çok ama çok iyi, çok değerli bir insandır bizim gözümüzde. Bence de bir insanın ekmeği, alın teri ve yılların emeği ile böyle acımasızca oynanmamalı !! Ben de bu olayı şiddetle kınıyor, yazıklıyor ve Hakan Bey gibi bir değerin, kesinlikle ama kesinlikle Artvin' de, kendi özü ile kalması gerektiğine inanıyorum. Çünkü biz kendini beğenmiş, asık suratlı, çatık kaşlı, somurtkan ve huysuz çalışanlar istemiyoruz hiç bir iş yerinde. Bize Hakan Bey gibi insanlar lâzım. Bir insan onuru, gururu böyle kolay harcanamaz ! Harcanmamalı ! Yazık, çok yazık hemde !..
 Nevin Arun Varolan -- 14.08.2014 17:32
TEŞEKKÜR ve EKLEME
Öncelikle gerek buradan gerekse başka kanallardan sıkıntımı paylaşan herkese çok teşekkür ederim.....Bu konuda ayrıca şunu eklemek isterim ki; burada esas sorun kişi olarak benim,onun,şunun,kısaca şahısların istihdam sorunu değil aslında.Asıl sorgulanması gereken nitelikli işgücünün yerinde tutulamaması,gidişlerin engellenememesi ve benim örnekte olduğu üzere geri dönüşlerin işverenlerin şahsi egolara kurban edilmesidir.Beyin göçü konusunda başta yerel yöneticiler ve toplumumuz duyarlı olurlarsa eminim her okuyan tek istikamet olarak İstanbul'u Ankara'yı görmekten vazgececek,onun yerine kendi memleketinde hizmette bulunacaktır.İnsanlarımızı büyük şehirlerin "açık kafeslerine" mahkum etmemeliyiz.Herhangi bir yerin kalkınması ancak oraya duygusal bağı bulunan insanların çabasıyla mümkün olabilir ancak...Bu sosyolojik gerçeği gözardı edip kendi insanımıza sahip çıkmazsak eğer; o zaman gelip geçici şahısların küçük yerleri küçümseyerek "burada nasıl yaşıyorsunuz? " tarzındaki aşağılamalarına ve "bugün burdayım yarın başka yerde,bana ne Artvin'den?" tarzındaki ilgisizliklerine maruz kalmaya devam edeceğiz maalesef...Herkese tekrar teşekkür ederim,saygılarımla...
 Hakan KAYA -- 14.08.2014 16:09
Hakan beye değil müdür gitsin
Hakan bey yüzünden hiç işim olmayacak şekerbanktan kredi kartı çıakrttım kredi çektim. Artvin için nelere katlandığını iyi biliyorum. Gelen bir müdürün egosu için Hakan bey gibi bir abimizin harcanması zorumuza gidiyor
 uĞUR yılmaz -- 13.08.2014 16:34
Yazıklar olsun...
Şekerbank Artvin Şubesi nezdinde 2011-2013 yılları arasında şube müdürü olarak görev yaptım. Bu nedenle Hakan Bey i iyi tanıyorum. Görev ve sorumluluklarının tam anlamıyla bilincinde olan, banka mevzuatlarını asla prensiplerinden ödün vermeden çok iyi uygulayabilen ve bu özellikleri nedeniyle kendi görev alanını ilgilendiren performans ölçümlerinde Türkiye genelinde en iyi dereceler almış çalışkan bir personel. Bana göre Hakan ın bankadan ayrılışı, aslında Hakan için değil Şekerbank için bir kayıp. 7 yıl aynı bankada görev yapmış ve bankanın tüm mevzuatına hakim bir personel, geçerli bir sebep gösterilmeksizin bu kadar kolay harcanmamalı. Söyleyebileceğim tek şey "yazıklar olsun"...
 Tuncay KESKİN -- 13.08.2014 14:54
...........
KINIYORUM ve hesaplarımı kapatıyorum YAZIK
 Büşra ALPASLAN -- 13.08.2014 14:03
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com