29.07.2013
MHP İl Başkanlığı partililer ve Artvin halkı ile iftar yemeğinde bir araya geldi

 

Şelale Düğün Salonunda gerçekleşen iftar yemeğine, İl Başkanı Nedim Özer, MHP İl Başkan Yardımcısı Köksal Portakal,  MHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Bakan, Merkez İlçe Başkanı Köksal İspirli, İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yavuz, Murgul MHP İlçe Başkanı Vedat Turan, Borçka eski İlçe Başkanı İbrahim Özkan, Hopa İlçe Başkanı Ali Durmuş, Arhavi İlçe Başkanı Bayram Ali Durmuş, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Kamusen Artvin İl Temsilcisi Uğur Özer, Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan, Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Nizamettin Torun, eski MHP il başkanlarından Yusuf Sağlam, Ekrem Moldur, Ülkü Ocakları Artvin Şubesi Başkanı Serdar Kılınç, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Esnaf Sanatkarlar Birliği Odası Başkanı Demirhan Elçin, ilçelerden davetliler, Serhad Artvin gazetesi köşe yazarı Ömer Yerlikaya, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük yeğenin vefat ettiği, cenazeye katılmak üzere Bursa’ya yola çıktığı için gelemediği belirtildi.
 
Katılımın oldukça yoğun olduğu yemekten önce ezan saatine kadar Kur’an-ı Kerim okundu. İftarda her hangi bir konuşma yapmayan ve konuklarını salon girişinde ayakta karşılayan ve Hoş geldin diyen Başkan Özer, daha sonra da masaları tek tek gezerek kısa sohbetlerde bulundu. İftarda her hangi bir konuşmaya yer vermedi. 08 Haber gazetesi muhabirinin iftar sonrasında sorularını yanıtlayan Başkan Nedim Özer;
 
İFTARLARDA SİYASİ KONUŞMALARI ETİK BULMUYORUZ!
 
“Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla biz her yıl bu şekilde bir araya geldik. Bu tip buluşmalar birlik, beraberlik yolunda çok önemli bir yere sahiptir. Onun için bu gecelerde hem parti olarak genel anlayışımız, hem de toplumumuzun ahlaki değerlerine saygı duyulması gerektiği düşünülerek iftarda siyasi konuşmalar yapmıyoruz. Bunu etik bulmuyoruz. Bunu yapanları halk da görüyor ve onun puanını yazıyor. Başbakan her iftarda siyasi konuşmalar yapıyor. Ağır sözler söylüyor. Oysa dinimizde saygı, sevgi hoşgörü çok önemli yer tutar. Onun için ben siyasi konulara hiç değinmeyeceğim. Yoksa konuşulacak çok önemli konular var. İçte ve dışta önemli gelişmeler yanşıyor. Bayram sonrasında bu konulara zaman zaman basın açıklamalarıyla değineceğiz. Bu gece masalara gidip konuklarımızla hal hatır sorma babında kısa sohbetler yapıyoruz. Ancak şunu söylemeyi uygun buluyorum:
 
10 GÜN SONRA RAMAZAN BAYRAMI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM
 
10 gün sonra Ramazan Bayramı var. Allah huzur, barış ve sağlık içerisinde bu mübarek Ayı eda ettirsin. Ben mübarek Ramazan Bayramının şimdiden tüm Türk- İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bayram günleri barış, kardeşlik, birlik, beraberliğin sağlanmasında çok önemli yer tutar. Bu gecede bu salonu dolduran değerli partililerimize ve bilhassa partimiz dışında diğer parti, STK ve Oda temsilcilerinin aramızda olması bizleri onurlandırmıştır.
 
 YERELDE SÖZ KONUSU ARTVİN OLDUĞUNDA HER ZAMAN ARTVİN’İZ
 
Biz Artvin MHP İl teşkilatı olarak söz konusu Artvin ise, Artvin’in sorunları, eksiklikleri neyse, bunun yapılmasında, sorunların çözümünde her zaman öncü olarak Artvin noktasında  Artvin’in yanında aynı yerde ve amaçta bir ve beraber olduğumuzu buradan bir kere daha söylemek isterim. Zaten bu gece de bir bakıma partimizin verdiği iftarı mini bir Artvin buluşması oldu. Zaten dinimizde de birliğe ve beraberliğe çok büyük önem veriliyor. Davetimize icap eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Artvin’in güzide yerel basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin daim olmasını gönülden diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Bu haber 74117 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 20 )
HERDEVRİN YALAKASI TAHTALI
HEMEN Bİ AYNAYAYA BAK TAHTALI.SANALDA YAZMAK KOLAY.HER DEVİRDE YALAKALIK MESLEĞİN OLMUŞ SENİN. SANA LAF ANLATANA KADAR EŞŞEĞİ ADAM EDERLER.KESER DÖNER SAP DÖNER. O ZAMAN NASIL TAKLA ATTIRIRLAR SANA GÖRÜRÜSÜN.
 SEZGİN ULUKOY -- 11.08.2013 19:03
TAHTALI BU....
Aslında Tahtalı'yı yanyan bilir. Ona yorum bite yazmaz. Çünkü Tahtalı her devrin adamıdır. Yazdığı yorumla iktidara hoşamat yaptı! Ama MHP'liler kendi lerinden bunu yapamayacğını çok güzel bir ders ile anlattılar. Varsa sende bir cevher,hoşamatını ister AKP'ye, ister başka partiye ver. Hem birlik beraberlikten söz edeceksin, hem de bir aradaki insanları o, bu, şu, diye ayıracaksın. Bu birliği de AKP'ye karşı yaptınız diyeceksin. Olmadı Mithat Bey. Siz Allah'a inanan dini bütün bir adamsınız. Allah nifakçıları, arabozuculrı sevmez bilirsin. Birliğe, dirliğe daha çok ihtiyacımız var. AKP Türkiyeyi nereye götürüyor. Bir gün de bunu yazsan. benzin 5 TL Asgari ücret bir ev kirası... Sen hele iktidarın yalakalığını yapıyorsun.
 SADE VATANDAŞ -- 30.07.2013 11:34
cevap
mithat bey siz herkese kumpas kurduğunuz için başkaları bir araya geldiğindede size karşı bir kumpas kurulduğunu düşünüyorsunuz..sizin gibiler olduğu sürece bu ülkenin birlik ve beraberliğini devam ettirme sansı sorgulanmalıdır.geçmişinize baktığınızda sizin hangi siyasi oluşumların içerisinde olduğunuzu bugün nerede olduğunuzu çok iyi biliyoruz.yani siz güçlüden iktidardan ve çıkardan yana bir insansınız bundan sonra yorum yaparken önce bu özleliklerinizi göz önünde bulundurun.
 köksal portakal -- 30.07.2013 11:29
...
Allah'a hamd olsun ki vatan millet bayrak düşmanlarıyla aynı masada oturmadık lokmamızı paylaşmadık.. Sizlerde haklısınız bölücülüğün pirim yaptığı bir ülke manzarası karşısında böyle bütünleştirici bir iftar yemeği görünce hayretler içine düşüyorsunuz. Hemen düşünüyorsunuz bunların yaptığı doğruysa bizim ki yanlıştır. EE bizimki ne yaparsa yapsın doğru olduğuna göre bunlarınki yanlıştır.. Allah yardımcınız olsun işiniz zor ne diyim :)
 Taner Köse -- 30.07.2013 09:34
NE MUTLU ÜLKÜCÜYÜM DİYENE!
SYN MİTHAT TAHTALI bir atasözü var bilir misiniz? "Al elmaya taş atan çok olur." Sizin siyasi görüş ve partinizin içinde çürük elmalar var,çürük gün geçtikçe kendine benzetir ak elmalarıda. Beyninizi kimler yıkıyorsa bunu iyi beceriyor. ALLAH'tan beyni yıkanmaya müsait mi desem, beyni olupta kullanmayan kişileri mi seçiyorsunuz mu desem bilmiyorum ama, siyaset her yiğidin harcı değil.Hele koyun iç güdüsüne sahip partilerin ve kişilerin harcı hiç değil. BİZ ÜLKÜCÜ GENÇLİK OLARAK BU TÜRLÜ KIŞKIRTMALARA,SİYASİ KÖRELTMELERE GELMEYİZ. ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU ÜLKÜCÜYÜM DİYENE...
 Alper USTA -- 30.07.2013 02:41
Ülkücü Gençlik
Benim gibi gençlere sempati ve dava adamlığı uyandıran bize bir farkımız olduğunu hissettiren Milliyetçi Hareket Partisine teşekkür eder kazandırdığı uyandırdığı değerler için şükranlarımı sunuyorum.
 Miraç Paçacıoğulları -- 30.07.2013 02:11
mithat beye cevabımdır.
öncelikle iftar yemeğimize katılan tüm artvin halkına yürekten tşk ediyorum,yemeğimizin sebebi belli allah rızası için,şimdi gelelim mithat tahtalı beye...siz bu yorumu yapmakla kendi zihniyetinizi ve düşüncenizi ortaya koymuşsunuz amacıda belli ne kadar inanmak istemesenizde mhp çığ gibi büyüyor ve gümbür gümbür geliyor önce bunu hazmedemiyorsunuz,muhalefetin oylarının % 50 den bile düşük olduğunu söylemiy sayın mitat tahtalı öncelikle bir cevap verin sizin aldığınız bu % 50 oy"u hakederekmi aldınız lütfen kendiniz kandırmayın biz nasıl alındığını biliyoruz,ne yapmaya çalıştığınızı kendiniz bile bilmiyorsunuz yıldırma politikası uyguluyorsunuz kendinizce,şunu unutmayınki herşeye rağmen mhp camiası yılmaz,yıkılmaz ve bir bütündür sakın unutmayın biz toplama bir parti deiliz...ayrıca başkanlarımda size gerekli cevapları vermişler onlarada tşk ediyorum,saygılarımla.
 deniz özdemir -- 30.07.2013 00:41
artvin mhp k.k.baskan yardimcisi
Mithat bey bizim bu yemegi duzenlememizin sebebi sadece allah rizasi icindir, lutfen yorum yaparken dikkatli olun, tum artvin halki davetliydi yemegimize hicbir siyasi konusma ve bir slogan bile yoktu ne yapmaya calisiyorsunuz acikca ortada aslinda kendinize yediremiyorsunuz cunku mhp cig gibi buyuyor ve sizlerde bunun farkindasiniz, tek korkulu ruyaniz mhp'dir, bu yorumunuzlada kendi zihniyetinizi anlatmissiniz.saygilarimla...ayrica baskanlarimda size gereken cevaplari vermisler onlarada tsk ediyorum.
 deniz Özdemir -- 29.07.2013 21:34
İftar Yemeği
İslam dini kardeşlik dinidir.Elbette her görüşün bir arada buluşması her türlü taktirin üzerindedir.Keşke Artvinli olarak hep beraber olabilsek.Şehrimiz ileri gitse,düzgün yollar sanayisi olmasa turizmi olan bir Artvinimiz olsa.PKK konusunda da arkadaşlara katılmamak mümkün değil ama çok eski bir sorun ve maalesef büyük bir dert.Kolay olsaydı zaten bu zamana kadar herkes iktidar oldu ve çözerdiler.Ama acıdırki zararımız hesap edilemeyecek kadar büyük oldu.Tekrar söylüyorum Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.Devletimize milletimize zeval vermesin.Millet düşmanlarına göz açtırmasın.Samimi eleştirilere de saygı duyarım.Çünkü fikirlerin çarpışmasından gerçekler ortaya çıkarmış.Herkese hayırlı ramazanlar olsun.Milletimiz var olsun.
 Mithat Tahtalı -- 29.07.2013 18:33

tahtali sen ve sizin gibiler aynaya baksin.MHP nin kimseye ihtiyacı yok toplama partide deyil.
 necat kaşıkcı -- 29.07.2013 17:17
Mithat beye cevap
Mithat bey yuh diyorum başka bir şey demiyorum ya.bu kadar olur anca.
Ali İhsan ALTUNTAŞ -- 29.07.2013 17:12
MHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI
SN MİTHAT TAHTALI BEYFENDİ; YORUMUZUN SON SATIRINDA DEDİĞİNİZ GİBİ ALLAH MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ BOZMASIN.EVET MİTHAT BEY MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ İLE YOĞRULMUŞ,VATAN MİLLET SEVDASIYLA HARMANLANMIŞ İDEOLOJİK BİR SİYASİ PARTİDİR AMA UNUTULMASINKİ SİZİNDE BİZİMDE ETTİĞİMİZ DUA İÇİN GEREKTİĞİNDE CANINI VERMEYİ KENDİNE GÖREV EDİNMİŞ BİR CAMİAYIZ.MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ VATANI BÖLMEYE ÇALIŞAN,BEBEK KATİLİYLE BERABER PAZZARLIK MASASINA OTURAN TERÖRİSTE SAYIN ŞEHİDE KELLE DİYEN BİR SOYSUZ SÜRÜSÜYLE EL SIKIŞACAK ŞUĞURSUZLARI BÜNYESİNDE BULUNDURMAMAKTADIR.EĞER YEMEĞE GELMİŞ OLSAYDINIZ GÖRECEKTİNİZKİ AKP GENÇLİK KOLLARINDA OLUPTA ALLAHIN RIZKINI BERABER PAYLAŞMAK İÇİN İFTARINI BİZİMLE YAPMAK İÇİN GELEN GENÇLERDE VARDI SAYILARIDA HİÇTE AZ DEĞİLDİ.SİZİN DEĞERLENDİRMENİZ ŞÖYLE OLSA DAHA MANTIKLI OLURDU SN.TAHTALI YEMEĞE KATILMAYANLAR DİNİ VE SİYASETİ ARASINDA SEÇİM YAPMAK ZORUNDA KALMIŞ DİNSİZLİKLE SUÇLADIĞI CHP DAVETE İCABET ETMİŞ AMA MÜSLÜMANLIĞI KİMSEYE BIRAKMAYAN RAKIYLA KUTLAMALAR YAPIP DANSÖZ OYNATAN ÇAKMA MÜSLÜMANLAR SİYASETİNİ DİNİNE TERCİH ETMİŞTİR.(RANTI)SAYGILARIMLA
 KÖKSAL İSPİRLİ -- 29.07.2013 15:15
mithat tahtalı
yazınızın sonunada allah milletimizin ve vatanımızın birliğini bozmasın demiş....ALLA HA İMANI İNANCI VARSA ELİNİ VİCDANINA KOYSUN BİR BAKSIN BU MİLLETTE BİRLİK BERABERLİK KALDIMI
 ülkücü08 -- 29.07.2013 15:26
mithat tahtalıya cevap
yazdığım onaylanırsa bu cevap mithat tahtalıya cevap dır...anlattığım gibi bizim ne chp nede akpye bir ortaklığımız olur..bu sene seçimde herkes görecek....
ülkücü08 -- 29.07.2013 15:22
mhp davete cevap
MHP İL BAŞKANLIĞININ İFATAR PROGRAMINA TÜM HALKIMIZ SİVİL TOPLUM VE SİYASİ PARTİLELER TEK TEK DAVET EDİLMİŞTİR.BUNA KATILIM YAPAN CHP,SAADET PERTİSİ,BTP Lİ LER KATILIMDA BULUNMUŞ VE AYRİYETENDE SANAYİ ODALAR BİRLİĞİ ESNAF SANATKARLAR BİRLİĞİ OLMAK ÜZEREDE KATILIM YAPAN LAR VARKEN BİR İFTAR YEMEĞİNE DAVET ALAN AKP NEZAKETENDE OLSA BİR İKİ PARTİ TEMSİLCİSİNİ GÖNDERSE NEZAKET ETMİŞ OLMAZMIYDI...BİR AÇIKLMADA YAPALIM BİZİN NE CHP YLE İŞ BİRLİĞİ NEDE AKP YLE OLUR...DEMİŞİNYA CHP YLE 80 LERDE MÜCADELE EDENLER YİNE AYNI MÜCADELEYİDE BU GÜN YAPIYOR....YANİ ANLAYACAĞIN MHP VE ÜLKÜCÜ CAMİYA CHP YE NE KOL NEDE DİRSEK TEMESINDA BULUNUR..BUNU İFTİRA ATARAK ÇİRKEFLİK YAPACAK KİŞİ ANCAK AKP LİDİR..OY AVCILIĞI İÇİN...AMA O AKP LİLERDE UNUTMASINLARKİ BİZ CHP YE KOYDUĞUMUZ MESAFENİN AYNISIN 2 KATI AKP YE KOYDUK..NEDENİNİ SÖLİYİM PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE DESTEK OLDUKLARI İÇİN KÜRDİSTAN KURULMASINA GÖZ YUMDUKLARI İÇİN YANİ PKK YLA AYNI YOLDA OLDUKLARI İÇİN ONLARLA DEİL AYNI YOLDAN GEÇMEK AYNI SUDAN BİLE İÇMEYİZ..ANLARIN SU İÇDİKLERİ YER KANDİL VE İMRALIDIR,,GEÇTİKLERİ YOL SURİYE IRAK VE TÜRKİYEMİN GÜNEY DOĞUSUDUR...AMA ZAMANI GELİNCEDE BUNLARIN HESABINI VERECEKLER...ONUN İÇİN AKLINDA CHP YLE İLİŞKİ VARSA SAKIN OLMASIN..ZATEN AKP YLE OLMAZ..CHP YLE HİÇ OLMAZ...
 ülkücü08 -- 29.07.2013 15:10
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com