06.03.2013
Arhavi Ziraat Odası yönetim kurulu ve oda meclisi çok anlamlı bir çalışmaya imza attı. Oda başkanı Şükrü Bayraktaroğlu, Tarım Bakanlığından sertifikalı kuruluştan alınan 2000 adet meyve fidanının oda meclisi ve yönetim kurulunun ortak çalışması sonucu projenin hayata geçirildiğini belirtti.

 

Arhavi Ziraat Odası’nın bu çalışmasına katılan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu ile birlikte Oda Başkanı Şükrü Bayraktaroğlu ve üyeler “Herkesi Fidan Dikmeye Davet Ediyoruz” kampanyasını başlatmış oldular.
16 çeşit ve 2000 adet meyve fidanının satışa sunulduğu Arhavi Ziraat Odası’nda beyaz kiraz, deveci, demir elma, golden elma, şeker ağacı, Napolyon kiraz, beyaz dut, erik, muşmula, şeker ağacı vb. meyve çeşitlerinin uygun şartlarda ve fiyatlarda satışa sunduklarını belirten Oda Başkanı Şükrü Bayraktar, “Söz konusu fideler yöre iklimine ve toprağına uygun, aşılma yapılarak kendi meyvelerimizi İzmir Ödemiş’te fidan haline getirilerek satışa sunmuş bulunmaktayız” dedi.
 Arhavi Ziraat Odası’ndaki fidanların tanesi 3.00 TL’den satılmaktadır.
 

Bu haber 1016 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

İzmir de yaşayan bir Artvin'li olarak böyle güzel haberleri okuyunca mutlu oluyorum
 Aytürk Akyürek -- 07.03.2013 11:18
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com