16.05.2023
YAZDIKLARI ‘BAŞAĞRISI’ KİTABI AVRUPA ÖZEL SERİSİNE ALINDI Yaptığı akademik çalışmaları ve çalışkan kişiliği ile tanınan hemşehrimiz Prof. Dr. Aynur Özge ve 3 arkadaşı pandemi döneminde ‘pandemide başağrısı’ üzerine çalışma yaptı. Çalışmalarını kitap haline getirdiler.

 Başağrısı üzerine çok önemli bilgilerin yer aldığı kitap ‘Avrupa Başağrısı Özel Kitaplar’ serisine alındı. Prof. Dr. Özge, konuyla ilgili sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımla şu ifadelere yer verdi;

“Bir çiftçinin iyi bir hasat zamanı yaşadığı mutluluğa benzer akademisyenlerin yaşadıkları bir çalışma. 2022 yılında ülkemizden dört bilim insanı Pandemide yaşanan başağrısı ve ağrılı tabloları kayıt altına almak üzere yola çıktık. Dünyanın dört bir köşesinden meslektaşlarımız cömertçe paylaştı bilgilerini bizlerle. Hem hastalarımıza şifa olsun, hem de yaşananların bilimsel yönü gelecek kuşaklara miras kalsın. Profesör Paolo Martelletti kitabımızı çok beğendi ve Avrupa Başağrısı Özel Serisine dahil etti. Bize de kitabı elimize aldığımızda yaşadığımız gurur kaldı. Kitabımızı pandemide yaşamını kaybeden sağlık ve bakım emekçilerinin anısına armağan ediyoruz…”
Prof. Dr. Aynur Özge Kimdir?
Nöroloji Uzmanı. Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji Yan Dal Uzmanı.
Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi.
International Headache Society (IHS) Yönetim Kurulu Üyesi. (2019-2021)
Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi ve Mersin Alzheimer Derneği Başkanı.
Küresel Migren ve Ağrı Derneği Başkanı.
Akademisyen, Araştırmacı, Yazar, Sivil Toplum Kuruluşu Lideri, Hekim.

Bu haber 528 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com