11.05.2023
Millet İttifakı bileşenleri: 14 Mayıs’ta düğünümüz var! 11 Mayıs günü Artvin’in Ardanuç ilçesinde Millet İttifakı’nın düzenlemiş olduğu mitinge, CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan ve Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu’nun yanı sıra Millet İttifakı’nın il başkanları ve ev sahibi Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Artvin’in CHP’li belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  11 Mayıs günü Artvin’ in Ardanuç ilçesinde halka seslenen CHP Artvin Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan, “Söze bugün Ardanuç’ a çok kalabalık geldik” diyerek Ardanuç’ a 21 yıldır eğilmedikleri için teşekkür etti.

“Ardanuç’a borç ödemeye geldim” diyen Bayraktutan, konuşmasına ‘Senedin vadesi ayın 14’ü, altında Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı yardımcılarının imzası var’ açıklamasıyla devam etti.
Bayraktutan, 14 Mayıs’ta yetkiyi aldıklarında ilçeye yapacakları vaatleri, ilk önce ilçeye doğalgazın yapılması, ilçede kapanan adliyeyi açacaklarını ve kapanan köy okullarının açılmasının yanı sıra her köye 1 veteriner ve 1 ziraat mühendisi ve 1 öğretmen atanacağının sözünü verdi. Ayrıca Kurban Bayramı’nın birinci günü sabahı emeklilerin hesabına 15 bin TL yatıracağız.” müjdesini yineledi.  
Sözlerini bitirirken, ‘14 Mayıs günü en güzel kıyafetlerinizi giyin! Ardanuç davul zurnayı sever. Akşam 4’te düğünümüz var.” diyerek konuşmasını sonlandırırken kalabalığı coşturdu.
 
Mitingde CHP 2. Sıra Artvin Milletvekili Adayı Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu da Ardanuç halkına seslendi. “Ardanuç’a bahar gelecek dedik ama bahar gelmiş yaz geliyor bunu da yazsınlar biz bu yolla çıkarken pek çok problemi, acıyı ve gelecekle ilgili endişeleri düzeltmek için yola çıktık.“ sözleriyle başladı. İlk mitingine çıktığını belirten Kurdoğlu, 15 Mayıs’ta bütün Türkiye’nin yüzünün güleceğini belirtirken, gelen hükümet millet ittifakını hükümetidir.” dedi.
Kurdoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Sizlere ve bundan sonra sizlerin çocuklarına, torunlarına daha iyi bir çevre bırakmak için daha mutlu bir ülke bırakmak için size söz hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. “ dedi.
14 Mayıs günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini kazandıklarında Artvin’in en büyük sorunlarından biri olan ormanları tarumar eden anlayışı değiştireceklerini söyleyen Kurdoğlu, “Ormanlar artık müttehitlere verilip gelirinin sadece müteahhitlere ve Orman Bakanlığına, dolayısıyla ormanlardan sadece bedava mal alıp fabrikalarında çok ucuza işleyen büyük sermaye sahiplerine değil ormanların gelirinin köylüye döneceğini” anlattıktan sonra “Doğayı tarumar eden HES ve madencilik konusunda yeni bir düzenlemeye gidileceğini.” belirtti.
KADINLARA VE GENÇLERE MÜJDE!
 Kadınlar, gençler ve geliri olmayan ailelere minimum asgari ücret düzeyinde gelir bağlanacağının belirtirken, kadın ve gençlerin sigortasının devlet tarafından ödeneceğinin müjdesini verdi. Bütün köy okullarının yeniden açılacağının bu yüzden de öğretmen adaylarının rahat olmasını belirtirken her köye ziraat mühendisi, ziraat teknikeri ve veteriner istihdamının arttırılarak köylerdeki üretimin artacağını dile getirdi.  
 
YILDIRIM DEMİR: ARDANUÇ’UN EN BÜYÜK SORUNU YOL SORUNUDUR.
Ardanuç’taki en büyük problemin yol olduğunu belirten Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, “En büyük problem yollarımız. İçme suyunu getirdik. Belediyeye her ay 105 bin TL ödüyoruz. Hani ülkede yönetenler ne diyor, faiz yok diyorlar. Faiz 75 bin TL, ana para 32 bin TL. Gazeteci arkadaşlarım görmek isterlerse belgeler burada. “ açıklamasıyla iktidara eleştirilerini yöneltti.  
Demir; “Yolları hemen yapabiliriz. Doğalgazı bu hükümet getirmiyor. Doğalgazı CHP, Millet İttifakı getirecek.”diyerek  “Sizi biraz sıkıntıya sokmamızın sebebi bu.” açıklamasında bulundu.  
4 dönemdir belediye başkanlığı yaptığını belirten ve 14 Mayıs’ta iktidar olursalar hem doğalgazı hem de yolları yapacaklarını belirten Demir, “Uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. Bir tecrübe ediyorum. En az 8-10 puan farkla alıyoruz. CHP ortaklarımızla birlikte iktidar oluyoruz.” müjdesini verdi.
Demir, Ardanuçlulara “Sizden bir ricam var. Cumhuriyet kurulduğundan beri CHP hiçbir zaman ikinci olmadı. Adliyeyi kapattılar. Uzman doktoru olmayan ilçe bizde. 30 yıldır bitirilmeyen yol bizde. İktidardan çok alacağımız birikti.” diyerek “Partimiz yöneticileri duysun Türkiye Ardanuç’un bu iktidardan çok alacağı var.” sözleriyle kendilerine düşen görevi yaptıklarını ve bu seçim de yapacaklarını ve birinciliği kimseye kaptırmayacaklarını söyledi.
 
Ardanuç Belediye Başkanı konuşmasını sonunda halktan söz aldı. Başkan Demir: “Söz mü?” deyince miting alanındaki halk hep bir ağızdan “Söz” şeklinde haykırdı.
Başkan Yıldırım Demir, konuşmasını “Patates, soğan gülü güle Erdoğan.” diyerek tamamladı.
Millet ittifakı adayları, miting bittikten sonra Şavşat ilçesinde halkla buluşmak için harekete geçti. 

Bu haber 833 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com