05.05.2023
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ESKİ BAKAN FARUK ÇELİK’TEN CHP’YE AĞIR SÖZLER Türkiye’yi seçim heyecanı sardı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimine sayılı günler kala, adaylar seçmenin elini sıkmak için gidilmedik yer bırakmamaya çalışıyor.

 AK Parti iktidarını kaybetmemek için köy köy parti kurmayları ve diğer illerden gelen bazı daire müdürleri ile eski bakan Faruk Çelik’e destek için Artvin’de geziyorlar.

Yusufeli Esenyaka Köyü’nü ziyaret eden AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Faruk Çelik, köy kahvesinde Esenyaka köyü sakinlerine seslendi. Konuşmasının bir bölümünde CHP’nin Van’da yaptığı mitinge değindi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin terörle ilişki içinde olduğunu ima etti.
Çelik, konuşmasında; “Burada halk partili birisi varsa öyle bir parti kalamadı. Ne Atatürk’ün partisi kaldı. Ne öyle başka bir şey ortaya çıkardılar. Bunu bilin onu da anlatın.“ dedi.
 
Aday Faruk Çelik köylülere şöyle seslendi: “Dünya birleşti. AK Parti Tayyip Erdoğan’ı al aşağı etmek için mücadele ediyor. Bunu görmezsek yazık ederiz. Bunu görelim ya. Adam dün Van’da yürüyüş yapıyor. Ne diyor biliyor musunuz? ‘Cana can, kana kan, liderimiz Öcalan!’ Sayın Kılçdaroğlu’nun mitingde böyle bağırıyor bütün Van. Ya bu Van’da deprem oldu, yıkıldı. Ben Çalışma Bakanı’ydım. Van’a gittim 10 bin kişiyi orda işe verdim. 9 ay, 4 yıl çalıştılar. Neden ama Van’ı terk etmesinler, diye. Cumhurbaşkanımız geldi ‘Van’ı yeniden yapıyoruz.’ dedi. Yanılmıyorsam 20 bine yakın yeni bina yapıldı. Şimdi orda birileri tezgahtarlık yapıyor. O güzelim Van insanını zehirlemeye çalışıyorlar. Bunların niyeti belli. Oradaki Kürt kardeşlerimi istismar ediyorlar.
Ama bu yürüyüş nerede yapılıyor. Türkiye’de iktidara talip olmaya çalışan birileri yapıyor. Şimdi bunu açıkça söyleyeyim. Burada halk partili birisi varsa öyle bir halk parti kalmadı. Ne Atatürk’ün partisi kaldı. Ne başka öyle Başka bir şey çıkardılar. Bunu bilin, bunu da anlatın. Tehlike yalnız dağdaki teröristlerin hareketleri değil. Aynı zamanda Amerika’nın Avrupa’nın istekleri örtüşüyor. Hepsi ittifakı Tayyip Erdoğan’a gitmesini istiyorlar. Şimdi bu tablo karşısında milletvekili olarak bayrak için, millet için, ezan için bu milletin mukaddesatı için kenetlenmemiz gerekiyor. Bu parti seçimi olsa biz bunları 20 kere yendik. Doğru mu? 20 kere galip geldik. O önemli değil. Parti secimi olsa keşke. Şimdi birleşmiş bu güçle karşı karşıyayız. Siz basiretli insanlarsınız. Yerimiz dar ama ufku geniş inşalarsınız. Gurbet ehli insanlarsınız. Dünyada ne olup bittiğini bilen insanlarsınız. Yusufeli insanın Artvin insanını özelliği budur.  Sizlerden istirham ediyorum. Aman ha bir başka şeyin için olmayalım.”
AK Parti adayı Faruk Çelik, daha sonra köylülere söz vererek onların şikâyet ve isteklerini dinledi. Köy yollarında dert yanan Çelik, seçildikten sonra öncelik sırasına göre gereğini yapacağını kaydetti.
 
 
 
 
 
 

Bu haber 593 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com