02.05.2023
Milli Üretim Teknolojik Eser Maketleri Sergisi Artvin’de açıldı. (Artvin-02.05.2023) Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı lise ve ortaokul öğrencileri tarafından yapılan teknolojik eser maketleri Vilayet önünde sergilendi.

 Milli İrade Meydanı’nda ziyarete açılan sergide, Artvin il merkez ilçedeki okul öğrencileri tarafından yapılan teknolojik millî eserlerin maketleri öğrenciler tarafından Artvin halkına tanıtıldı.

 

 
Sergiye katılan Milli Eğitim İl Müdürü Fahri Acar, serginin amacını şöyle açıkladı: “Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak güzel şehrimizin, bütün öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek, onları iyi bir birey, bilgili ve donanımlı, akademik anlamda da başaralı yapmak istiyoruz. Gençlerimizi iyi bir meslek sahibi yaparak onların farklı yeteneklerini geliştirmek, ülkemizdeki teknolojik gelişmeleri takip etmelerini sağlamak, onlara bire bir vizyon kazandırmak, kendilerine güven duymalarını sağlamaya yönelik bir sergi açtık.“
Acar konuşmasının devamında: “Bu alanda gerek devlet gerek özel sektör tarafından üretilen 42 cihazın birebir maketleri var. Öğrencilerimiz tarafından maketlere hakim rehber öğrenciler eşliğinde cihazların maketi yapılarak vatandaşlarımıza tanıtıyoruz.” dedi.
 
Acar, ARTVİNLİTV’ye yaptığı açıklamanın sonunda sevindirici bir bilgiyi de kamuoyuyla paylaştı. Artvin’den geçen yıl TEKNOFEST’e 78 proje ile katıldıklarını bildiren Acar, “Bugün Artvinli gençler 300’ün üzerinde eser gönderdi. Çok mutlu olduk.” dedi.
 
Baykar, Havaş, Roketsan gibi pek çok milli şirketin askeri üretim silah ve gereçlerinin maketlerine ev sahipliği yapan sergide, öğrenciler maketleri sergilemenin yanında maketlerin amaçlarından da ziyaretçilere bahsetti.
Sergide dikkatleri üstüne en çok çeken stant ise öğrencilere destek amaçlı askeri birliğin ev sahipliği yaptığı gerçek askeri malzemelerin sergilendiği stant oldu. Bu standa erkeklerden çok kadınlar ilgi gösterdi. 

Bu haber 913 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Stajyer Muhabir: Gamze AKINLI

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com