17.03.2023
VALİ DORUK 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI Vali Yılmaz Doruk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı Yayınladı.

 Vali Yılmaz Doruk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı Yayınladı.

Doruk mesajında şunları kaydetti: ”Milletimizin vatanseverlik, fedakârlık ve cesaret gibi faziletlerinin sergilendiği büyük bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, “Çanakkale geçilmez” sözünü tarihe nakşeden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Doğduğundan beri istiklale âşık olan aziz milletimiz, en zor şartların hâkim olduğu bu savaşta dünyanın en güçlü ordularını hüsrana uğratarak, vatanını ve hürriyetini canı pahasına korumuştur.

Hiçbir ordunun, hiçbir kuvvetin kararlı bir milletin karşısında duramayacağını ispatlayan bu şanlı zafer; gelecek kuşaklara bırakacağımız en değerli miraslarımızdandır.

Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Çanakkale ruhundan aldığımız ilhamla geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sini inşa etmek için durmadan çalışacağız.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferimizin yıl dönümünü tekrar tebrik ediyor, Anafartalar Komutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun."

Bu haber 100 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com