27.02.2023
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARTVİN ŞUBE BAŞKANI AHMET NİŞANCI OLDU Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Artvin Şubesi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası( ARTSO) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurula Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Artvin Şubesi Başkanı Nurcan Ay Katırcı, CHP İl Başkanvekili Sinan Arslan, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, Demokrat Parti Artvin İl Başkanı Sevinç Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı.

 26 Şubat 2023 Pazar günü gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını ADD Artvin Şubesi kurucu başkanı Ahmet Biber yaptı.

Başta tüm şehitlerimiz, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yakın zamanda Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremde hayatını kaybeden insanlarımız için saygı duruşunun yapılması ve sonrası İstiklal Marşı’ hep bir ağızdan söylenmesiyle başlayan olağan genel kurulda eski başkan Ayla Varan deprem bölgesinde bulunduğu için kurultaya katılamadı.
Derneğin faaliyet ve hesap raporlarını önceki yönetim kurulu üyesi Saniye Meriç Küçükay okudu ve oy birliği ile kabul edilerek ibra edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde konuşmak isteyenler kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Tek liste ile yapılan olağan genel kurulda başkan adayı Ahmet Nişancı duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi. Yeni
başkan seçilen Nişancı konuşmasında ‘Atatürkçü Düşünce’nin sadece Türkiye Cumhuriyetinin değil bütün dünyanın kurtuluş reçetesi olduğunu söyledi. Başkan Nişancı konuşmasının devamında,
“ Çok kıymetli davetliler, derneğimizin değerli üyeleri hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi’nin Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz.
Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk’ün ölümünden 50 yıl sonra kuruldu. Neden bu derneğin kurulmasına ihtiyaç duyuldu? Atatürkçü Düşünceye sadece ülkemizin değil bütün dünyanın ihtiyacı var.
Bugün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözü dünya için ülkemiz için gerçekten önemli bir yere sahip. Etrafımızdaki ülkelere bakalım. Kaç tane dost ülke kalmış! Bu arada şehitlerimizi anmadan geçemeyeceğim. Hangi birisini sayayım, anlatayım.
Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy mu? Prof. Dr. Bahriye Üçok mu? Ahmet Taner Kışlalı mı? Duayen gazeteci Uğur Mumcu mu? Hangi birisini sayayım. Bu çağdaş, aydın insanlar gericiler tarafından katledildi. Ama şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki bizi hiç bir zaman yıldıramaz, korkutamazlar. Ben bu yaşta taşın altına elimi koyuyorum. Sizlerle birlikte hep birlikte Atatürkçü düşünceyi ülkemizin kalkınması için rehber kokacağız. Söylenecek çok şey var. Ancak zaman yetmeyecek.
Geldiğiniz için, bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Birlikte el ele vererek güzel çalışmalar yapacağımız inancıyla hepinize saygılar sınıyorum.” dedi.

Bu haber 330 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com