15.02.2023
YARDIM TIR’LARI DEPREM BÖLGESİNDE Artvin Beledisi koordinasyonunda Artvin’de toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesindeki yurttaşlara ulaştırıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için tüm Artvin seferber oldu. Artvin halkının dayanışması neticesinde Artvin Belediyesinin koordinasyonunda içerisinde; ısıtıcı, gıda, su, ekmek kıyafet, hijyen malzemesi, odun, su, tıbbi malzeme vb. ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesindeki depremzede yurttaşlarımıza ulaştırıldı.

 Bu kapsamda Artvin Merkez’den; Gaziantep, Gaziantep-Nurdağ, Malatya Doğanşehir, Hatay-Antakya, Hatay-Defne olmak üzere deprem bölgelerine belediye personeli birlikte yardım kolilerini göndererek yardım kolilerinin depremzedelere güvenli bir şekilde dağıtıldı.

Yardım TIR’larının deprem bölgelerine güvenli bir şekilde ulaştığını ifade eden Belediye Başkanı Demirhan Elçin; ‘Yardım kolilerimiz depremzede yurttaşlarımıza güvenli bir şekilde ulaştırdık. İnşallah bu yardımlarla, depremzedelerin yarasını bir nebzede olsun sarmış oluruz.
Artvin halkının yapmış olduğu bu özverili dayanışmayı organize eden CHP İl Başkanı Orhan Yusuf Atan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü’ye, yardım malzemelerinin kategorize edilerek kolilenmesinde ve tırların yüklenmesinde destek olan duyarlı kadınlarımıza, gençlerimize ve belediye emekçilerimize çok teşekkür ederim.
Öte yandan deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaları için Kahramanmaraş’a 3 itfaiye personelimizi ve 1 adet itfaiye aracı gönderdik. Onlara da oradaki çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Ülkemizin başı sağ olsun. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin diyoruz. Hepimize geçmiş olsun.” dedi.

Bu haber 290 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com