15.02.2023
YUSUFELİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ MALATYA’DAKİ GÖREVİNİ TAMAMLAYARAK İLÇEYE GERİ DÖNDÜ Deprem sonrasında Malatya’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Yusufeli Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi görevini tamamlayarak 13 Şubat’ta ilçeye döndü.

 Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük deprem sonrasında AFAD koordinesinde bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi yönlendirildi. Bu ekiplerden bir tanesi de Yusufeli Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi idi. YAKUT Ekibi depremin ikinci gününden itibaren Malatya’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak bölgedeki çalışmalara destek oldular.  

YAKUT Ekibi 13 Şubat itibariyle Malatya’daki görevinin tamamlayarak ilçeye geri döndü. İlçeye döndükten sonra Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i makamında ziyaret ettiler. 
Ziyarette açıklamalarda bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; ”Öncelikle ülkemizin başı sağolsun demek istiyorum. Çok zor ve acı günlerden geçiyoruz. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Depremin ilk anından itibaren başta AFAD olmak üzere birçok arama kurtarma ekibi bölgeye hareket ederek enkaz altında kalan insanlarımıza yardım eli uzatmaya başladılar. Bu ekiplerden bir tanesi de Belediyemizin Arama Kurtarma Ekibi idi. Belediye ekibimiz bölgede diğer ekiplerle birlikte canını dişine takarak çalıştı. Çalışmalar neticesinde mutlu haberlerde aldık, üzücü haberlerde aldık. Dün itibariyle Malatya’daki görevini tamamlayan ekibimiz ilçemize geri döndü. Ekibimize çalışmalarda gösterdikleri özveri için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Biz güçlü bir devletiz. Ele ele omuz omuza bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.” dedi. 
Yusufeli Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi; Sinan Kaçmaz, Adem Demirkıran, İlhan Işık, Ahmet Özçelik, Mehmet Tüylü ve Ensar Keskin’den oluşuyordu. Yine Yusufeli Belediyesi personellerinden Yüksel Korucu da Adıyaman’a giderek cenaze nakil aracı ile vefat eden vatandaşları mezarlık alanlara nakillerini sağladı. 

Bu haber 296 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com