08.02.2023
ARTVİN VALİLİĞİ YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI Artvin Valiliği 6 Şubat sabaha karşı meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası bölgeye gönderilen yardım miktarını sosyal medya üzerinden açıkladı.

 Valilik, deprem haberinin duyulmasından hemen sonra gerekli koordinasyonu sağlayarak deprem bölgesine yardımlarını yola çıkardı. Valilik, 3 gün içinde gönderilen personel, iş makinası ve aynı yardım miktarını şöyle açıkladı: “3 UMKE aracı, 24 ambulans, 2 itfaiye, 155 çeşitli araç ve iş makinası, 690 kamu ve gönüllü personel, 60 TIR ayni yardım. Valilik, bundan sonra da yardımların devam edeceğini koordinasyonun AFAD ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla koordine edileceği bildirdi.  

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “Birlik, beraberlik ve kardeşliğin şehri Artvin’imizin gönlü güzel insanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Devamı için çalışmalarımız 7/24 sürüyor...Birlikte Güçlüyüz.” diyerek yurttaşlarımıza teşekkür etti. 

Bu haber 416 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com