07.02.2023
ARTVİN BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE BİR İTFAİYE ARACI GÖNDERDİ Türkiye depremle sarsıldı. Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası bölgede çok sayıda yardım malzemesi gönderiliyor.

 Artvin Belediyesi dün topladığı yardımı kamyonla bölgeye göndermişti. Bugün de deprem bölgesinden gelen ihtiyaç doğrultusunda arama-kurtarma çalışmalarına katılması için Artvin Belediyesi İtfaiye Bölge Müdürlüğünden 3 kişilik ekip bir itfaiye aracı ile bölgeye sevk edildi.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin, ekibi bölgeye uğurlarken yaptığı açıklama şunları kaydetti.” Artvin Valiliğinin talimatı ile Kahramanmaraş Valiliği emrinde görev yapmak üzere bir itfaiye aracını 3 kişilik ekiple gönderiyoruz.”
Başkan Elçin; “Gün birlik günüdür diyerek deprem bölgesinde bu felaketle karşı karşıya kalanlara geçmiş olsun diyorum. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Arkadaşlarımın da yolu açık olsun. Türk milletinin başı sağolsun.” dedi.

Bu haber 303 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com