06.02.2023
ARTVİN’DEN YARDIM EKİPLERİ YOLA ÇIKTI Sabaha karşı yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye tek vücut oldu. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.5 şiddetindeki deprem çevre illeri ve Suriye’yi de etkiledi. İkinci depremler sonrası ilk depremde hasar alan bazı binalar da yıkıldı.

 Deprem bölgesinde can pazarı yaşanıyor. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden arama kurtarma ekipleri ile sağlık malzemesi, yiyecek ve giyecek de deprem bölgelerine gönderiliyor.

ARTVİN KAYITSIZ KALMADI.
Artvin İl Özel İdaresi basın kuruluşlarına gönderdiği bilgide bölgeye yardım malzemeleri gönderdiğini duyurdu.
Açıklmamada şunlar kaydedildi: “Artvin İl Özel İdaresi ekiplerimiz ve iş makinalarımız deprem bölgesine sevk edilmek üzere yola çıktı.
Bölgede arama kurtarma ve enkaz çalışmalarında kullanılmak üzere;
-        2 Adet Kazıyıcı Yükleyici
-        2 Adet Kar Küreme Aracı
-        2 Adet Taşıyıcı Kamyon
-        1 Adet Ekskavatör
-        1 Adet Yükleyici
-        3 Adet Tır Çekici
-        1 Adet 18 Kişilik Minibüs
-        3 Adet Öncü 4x4 Pikap a
-        20 Personel
deprem bölgesine sevk edildi.”
 
Artvin Belediyesi de giyecek yardımı topluyor. Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve diğer siyasi partiler üyelerine ihtiyaç listesi göndererek yardım etmek isteyenlerin belirtilen noktalara yardım malzemelerini getirmelerini istediler.
Artvin Halkevleri de üyelerine gönderdiği mesajda ; battaniye, uyku tulumu, çadır, çocuk bezi ile mont ve bota ihtiyaç olduğunu belirtti.
Artvin Valiliği bölgeye gönderilecek yardımlar için koordinasyon merkezi oluşturdu. 

Bu haber 396 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com