31.01.2023
ATABARI KAYAK MERKEZİNE KAR YAĞDI ANCAK KAR TEPİLMEDİ TELESİYEJ ÇALIŞTIRILMIYOR Ocak ayının son günlerinde Atabarı Kayak Merkezine kar yağdı. Daha önce az bir miktarda yağan kar nedeniyle birçok kayak sever kayak tesisine gitmiş ve karın keyfini çıkartmıştı.

 Okulların tatil olması ile birlikte birçok öğrenci de tesise gitmek istiyor. İki gündür süren kar yağışı pisti doldurdu. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yağan karı teperek pisti kayak yapmaya elverişli hale getirmesi bekleniyor.

Artvin şehir merkezinin üst noktasında bulunan Mersivan Kayak Merkezi Doğu Karadeniz’de tek kayak merkezi. Hafta sonları ve turlar aracılığıyla birçok yerli ve yabancı turist Artvin’e geliyor, kayak yapıyor.
 
Türkiye’de bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle birçok kayak merkezine kar yağmadı. Artvin ise şanslı iller arasında. Geçtiğimiz hafta kaya merkezine yaşanan ulaşım sorunu Artvin Belediyesi tarafından ücretsiz taşıma ile çözülmüştü.
Bu hafta başı yağan kar nedeniyle birçok kayakçı pistin tepilmesini ve kayak sporuna elverişli hale getirilmesini istiyor. Telesiyej çalışmadığı için de kayakçılar tepe noktaya çıkıp kayamıyorlar. Sporcular mağdur, tesislerin bakım ve çalıştırılmasından sorumla Gençlik Spor neyi bekliyor tesis sahipleri ve kayakçılar merak ediyor.
Kış turizmin gelişmesi için Artvin Valiliğinin bu soruna el atması gerekiyor.
 

Bu haber 757 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com