16.01.2023
ATABARI KAYAK MERKEZİ HORON SESLERİ İLE İNLEDİ Artvin'in tek kayak merkezi Atabarı Kayak Merkezi hafta sonu hınca hınç doldu.

 Artvin şehir merkezine 18 km mesafede bulunan ve Artvin’in kış sporlarının yapıldığı Mersivan’da kar yağışı, kayak severlerin ve tesis sahiplerinin yüzünü güldürdü. Artvin il merkez ve ilçelerinden gelenlerin yanı sıra çevre illerden de birçok kişi kayak yapmak için Atabarı Kayak Merkezine adeta akın etti.

 
 
TESİS EN YOĞUN HAFTA SONUNU YAŞADI.
 
Artvin Belediyesi, tesislere ulaşımda sıkıntı yaşandığı yönündeki şikayetlerin artması üzerine hafta sonları için ücretsiz sefer düzenledi. Araçla gitme imkanı olmayan yurttaşlar, belediyenin sağladığı araç desteği ile bölgeye ulaştılar. Çevre illerden de tur operatörleri bölgeye kış sporu için gezi düzenlediler. Kayak merkezine çıkan gençler ve Artvin Çoruh Üniversitesinden öğrencilerin kimi kayak yaptı, kimi piknik yaptı. Gençler ısınmak için ise horon oynadılar. Tulum ve akordiyon eşliğinde oyun oynayanlar,  soğuğa rağmen gençleri hızını kesmendi.
Tesislerdeki restoran doldu, taştı. Kayak kiralama hizmetlerinin de verildiği Mersivan Atabarı Kayak Merkezinin bu hafta sonu orta dereceli okulların da tatile girmesi ile daha da yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor. Tesislerde kayak hocaları da kaymayı öğrenmeye çalışanlara özel dersler veriyor.
Türkiye’nin başlıca kayak merkezleri olan Bursa Uludağ’da suni kar ile tesisleri açmaya çalışırken, Bolu Kartalkaya, Kocaeli Kartepe’de kar yağışının az olması nedeniyle birçok otel ve tesis açılamadı. 
 

 

Bu haber 812 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com