14.01.2023
HAYDE ARTVİN ATABARI KAYAK MERKEZİNE Artvin Belediyesi, şehir merkezine 18 km uzaklıktaki Atabarı Kayak Merkezine ücretsiz servis koydu.

 Türkiye’de kayak merkezlerine sahip illerin birçoğuna bu yıl kar düşmedi. Bu yüzden kayak merkezleri boş kaldı. Artvin’e ise geçen hafta yağan kar, kayak severleri sevindirdi. Bazı üniversite ve okulların da ara tatile girmesi ile kayak merkezine ilgi arttı.

 
Şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta olan Genya Dağı ile Cerattepe arasında Mersivan Dağı´nda 2000 rakımlı bir noktada yer alan Atabarı Kayak Merkezi çevre illerden gelen kayakçılar tarafından da yoğun ilgi görüyor.
Artvin Belediyesi de yurttaşlardan ve tesis sahiplerinden gelen ‘ulaşım desteği sağlayın’ isteklerine sessiz kalmadı.
Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Mersivan bölgesindeki esnafın iş yapması ve kayak severlerin ve sporcuların bu tesise ulaşması için Belediyeye ait araç ile Mersivan Kayak Merkezine ücretsiz servis koydu. Belediyeden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Kayak sezonu boyunca her Cumartesi-Pazar Günü, saat 10.00’da Halitpaşa Meydanı’ndan Atabarı Kayak Merkezine Belediyemiz tarafından ücretsiz servis ulaşımı sağlanacaktır. Atabarı Kayak Merkezinden şehir merkezine dönüş ise saat 16.00’da yapılacaktır.” duyurusu kamuoyuyla paylaşıldı
 
Belediyenin bu uygulaması kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de tesislerdeki kar tepme ve telesiyejin bakımını yaparak kış sporuna gönül verenleri tesislere bekliyor. 

Bu haber 243 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com