20.12.2022
ARTVİN’DE HAK SAHİPLERİNİN KURA HEYECANI Ev sahibi olma umuduyla TOKİ’den hak sahibi olan vatandaşlar için yarın Noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Sosyal Konut Projesi kapsamında Artvin’de 500 konut yapılacak. Daha önce 300 konut ardından 500 konut yapma kararı alan TOKİ, daha önce 300 konut yapacağı alana 200 konut daha yaparak konut sayısını 500’e çıkaracak. Diğer kalan 300 konut ise Artvin’in konut sorunu olan ilçelerde yapılacak.

 TOKİ eliyle Artvin Merkez Seyitler Köyü Lomaşen Mah. Acele Kamulaştırma kararı alınarak yer sorunu çözen Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı, 21 Aralık Çarşamba günü Artvin Noteri huzurunda saat 10.00 da Ahmet Hamdi Kültür Merkezinde kura çekimi sonucu hak sahiplerinin daire yerleri belirleyecek.

2020 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ Artvin’de yer sorunu nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilememişti.
 
Acele Kamulaştırma Kararı Alındı
 5 Eylül 2022 tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Artvin ili Merkez İlçe Seyitler Köyü Lomaşen Mahallesi için Acele Kamulaştırma Kararı alındı. Karar sonrası yer sorunun çözen TOKİ, kamulaştırma işlemlerinin ardından hak sahipleri ile sözleşme imzalayıp dar gelirliler için konut yapımına başlayacak.
Devam eden özel bina inşaatları ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının dar gelirli için ev yapımına başlaması ile birlikte ev fiyatlarında ve kira artışlarında belirli bir yavaşlamanın olacağın tahmin ediliyor. Öte yandan Yusufeli Baraj inşaatının da tamamlanması ile Artvin’de konut talebinin önümüzdeki yıllarda bir miktar azalacağı öngörülüyor.
 

Bu haber 731 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com