12.12.2022
BAŞKAN ELÇİN, YURT İNŞAATI RUHSATINI İMZALADI KYK Yurt Sorununu Çözüme kavuştu. Artvin Belediyesi hudutları içinde Artvin Çoruh Üniversitesinin Çayağzı Yerleşkesi yanında eski Köy Hizmetleri Müdürlüğünün olduğu alana yapılacak olan 1450 kişi kapasiteli yurt inşaatına ruhsat verildi.

 AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Eylül ayında basın mensupları ile yaptığı toplantıda CHP’li Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yurt inşaatını durduğu ve ilgili müteahhit firmaya 19 milyon TL ceza vurduğunu iddia etmişti.

 
Başkan Elçin de sert bir açıklama yaparak Milletvekili Erkan Balta’nın iddialarını gerçek dışı olduğunu, ilgili kurumu ve firmanın Belediye’den ruhsat almadığını söyleyerek “Ruhsatı olmayan bir yere nasıl ceza vururuz, durdurabiliriz” demişti.  
Müteahhit firma ekonomik kriz nedeniyle son çıkan tasfiye kararnamesi ile işi bırakmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı adına işlemleri takip eden Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve müşavir firma arasında yürütülen görüşmeler sonrası yurt inşaatının ruhsatı Bakanlık adına düzenlenerek Gençlik ve Spor İl Müdürüne teslim edildi.
 
Belediye, Çayağzı Mahallesi’ndeki 1450 kişilik yurdun inşaat ruhsatını yapılan görüşmeler sonrası Gençlik Spor Bakanlığı Yetkililerine teslim etti.
Demirhan Elçin’i; Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Gençlik Spor Bakanlık Yetkilileri ve Müşavir firma yetkileri ziyaret ederek gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde yurt inşaatı için Bakanlık adına inşaat ruhsatını teslim aldılar.
Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede; Başkan Elçin Çayağzı Mahallesi’nde yapılan 1450 kişilik yurdun inşaat ruhsatını teslim ettiklerini ve yurdun bir an önce tamamlanması temennisinde bulundu.
Makamda çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi. Yurt krizi iktidar ile muhalefet belediyesi arasında çözüldü. İnşaatın yeniden ihale edilerek bir an önce bitirilmesi Artvin kamuoyu tarafından bekleniyor.
 

Bu haber 883 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com