24.11.2022
İSTANBUL’A ARTVİN ÇIKARMASI Artvinliler İstanbul’da buluştu. Artvin Dernekler Federasyonu(ARDEF) tarafından 24-27 Kasım tarihlerini kapsayan Artvin Tanıtım Günleri Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda başladı. Artvin’in kültürünü, gastronomisini ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe’de 24-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri’nin açılışı törenle yapıldı.

 Fuar açılışna; CHP YK Başkanı ve Artvin Milletvekil Av. Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Nihat Acar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, İş İnsanı İsmet Acar, İBB Başkan Danışmanı Bülent Akköse, ARDEF Başkanı Hakan Bekar, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yardımcısı Cem Koçtürk, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda Artvinli katıldı.

Artvin Günleri’nde stant açan Artvin Belediyesi; projeleri, şehrin turistlik yerlerini tanıtarak, Artvin’in yöresel tatları ve ARGE aşamasında olan biberli, az biberli, Artvin Balı ve Çam Kozalak Marmelatlı ‘Artvin Çikolatası’ ilk kez Artvin Tanıtım Günleri’nde yurttaşlarımıza ikram ettik.
Artvin Günlerinin açılışında konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin; “Sadece Artvinlilere değil bütün hemşehri derneklerine böyle bir yer tahsis ettiği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu hazırlayan ARDEF’e ve Artvinlilerin kolektif olarak toplumsal yaptığı her etkinliğe katılan İsmet Acar’a da teşekkür ediyorum.
Sizleri de hemşehri turizmini geliştirmek için yılda 1-2 Artvin’e bekliyorum. İyi ki varsınız İyi ki Artvinlisiniz.” dedi.
 
ARDEF Başkanı Hakan Bekar, Artvin Günleri hakkında bilgi veren bir konuşma yaptı ve etkinliğe destek veren iş insanı İsmet Acar ve diğer sponsorlara teşekkür etti.
İstanbul ve çevre illerde yaşayan Artvinliler ile Artvin’i yakından tanımak isteyen tüm yurttaşlar 27 Kasım Pazar gününe kadar Maltepe Sahil Alanı’ndaki fuar merkezine davet edildi.  

Bu haber 1088 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com