07.10.2022
ARDEŞEN’DE KANO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YAPILDI Türkiye Kano Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan "Akarsu Kano Slalom Türkiye Şampiyonası Yarışları” 5-6 Ekim 2022 tarihlerinde Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapıldı. Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan yarışlarına Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü toplamda 20 sporcuyla katıldı.

 Rize, Trabzon ve Artvin illerinden katılan 5 kulübün toplam 50 sporcusu kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda;

Büyük Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yusuf Emir Ertek birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar üçüncü oldu.
Büyük Erkek C1 kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı birinci, Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Usta ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emircan Tarık Yılmazlar üçüncü oldu.
Büyük Kadın K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Kader Korkmaz ikinci oldu.
Büyük Kadın C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci, Cennet Ayhan ikinci oldu.
Genç Erkek K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Serkan Özcan Yılmaz birinci, Gürkan Çelik ikinci ve Nebi Alp üçüncü oldu.
Genç Erkek C1 kategorisinde; Ardeşen Belediyesi’nden Mustafa Parlak birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Serkan Özcan Yılmaz ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Efe Furkan Küçük üçüncü oldu.
Genç Kadın K1 kategorisinde; Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Fadime Kurt birinci oldu.
Genç Kadın C1 kategorisinde; Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Duygu Beyaz birinci oldu
Yıldız Erkek K1 kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Hasan Mert Taşkıran birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ali Kemal Aydın ikinci,  Ardeşen Belediyesi’nden Alperen Kerim Galipoğlu üçüncü oldu.
Yıldız Kadın K1 Kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Elif Ceylin Yer birinci, Beşikdüzü Yelken Kulübü Derneği’nden Sudenaz Aydın ikinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Rümeysa Nur Satıcı üçüncü oldu.
Yıldız Erkek C1 kategorisinde; Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Hasan Mert Taşkıran birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ali Kemal Aydın ikinci ve Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Egehan Arslan üçüncü oldu.
Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; “Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımıza verdikleri güzel mücadele için teşekkür ediyorum. Güzel geçen müsabakalar neticesinde Yusufeli’ne yine madalya ve kupalar kazandırdılar. Gençlerimiz imkân verildiğinde neler yapabileceklerini göstermeye devam ediyorlar. Onları kürsünün en üstünde görmek bizleri mutlu ediyor. Sporcularımıza verdikleri güzel mücadeleler için teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Sporcularımızı yetiştiren ailelerini ve antrenörlerini kutluyorum.” dedi.
Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü müsabakalara 20 sporcu ile katıldı.

Bu haber 925 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com