06.10.2022
ARDANUÇ ESNAF ODASINDAN EĞİTİME VE ESNAFA TAM DESTEK PROJESİ Artvin, Ardanuç Esnaflar Odası Başkanlığı Ardanuç’ta bir köprü görevi görerek ilçede okula başlayan öğrencilere kırtasiye, ayakkabı ve kıyafet yardımında bulundu.

 Veren elle alan eli buluşturan ve eğitimde köprü kurmaya çalıştıkları Eğitime ve Esnafa Tam Destek Projesi kapsamında İstanbul’da yaşayan eğitim gönüllüsü  Nalan Aydın’ın katkılarıyla Ardanuç esnafından alınan okul malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı.

Ardanuç’un ilk belediye başkanı Osman Aydın’ın torunlarından Hayati Aydın’ın kızı olan Nalan Aydın şuan İstanbul’da yaşıyor. Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi kurucu yöneticiliği yaparak gençler ve çocuklar için çok sayıda projede görev almış olup. bu kez de kendi memleketinde Ardanuç Esnaflar Odası Başkanlığının Eğitime ve Esnafa Tam Destek Projesi’ne Başkan Dilek Yıldız’ın davetiyle katılıp katkı sunmuştur.
Projeyi başlatan Dilek Yıldız da proje hakkında açıklamalarda bulundu:
─EĞİTİMDE KÖPRÜ GÖREVİ GÖRDÜK.
” Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanıyım, aynı zamanda da Ardanuç’ta ticaretle uğraşmaktayım. Okullar açılmaya başlamadan önce birkaç gün öncesinde geliştirdiğimiz bir projeydi ve bu yaz tatilinde tanıştığım eğitim gönüllüsü bir ablamız, ablamızın aslen Ardanuçlu hatta dedesi yıllar önce burada belediye başkanlığı yapmış. Fikrimi onunla paylaştım. ‘Eğer projelendirirseniz ben size yardımcı olacağım.’ dedi. Biz projemizi oluşturduk ona gönderdik tabii buna başlamadan önce de halktaki tepkileri aldık. İnsanların ekonomik durumları ve gidişatı kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayamayacakları yönündeydi.  Biz de ihtiyaç sahibi çocuklarımızın tespitini yaparak Nalan Abla’mızla köprü görevini kurarak bağlantılarımızı aktardık kendisine. Yaklaşık 40-45 tane öğrenciye kırtasiye, ayakkabı yardımı ve okul kıyafeti yardımında bulunduk. Katkıda bulunan arkadaşlarımızı biz de tanımıyoruz sosyal medya aracılığıyla tanıştık onlarla. Ayrıca projemizde giydirdiğimiz çocuklarımızı da, hiçbir zaman sosyal medyada paylaşmak istemedik çünkü onlar gururlarıyla oynandığını hissetmesin hatta biz kendilerini görmedik bile. Öğretmenleri okul idarecileri veya aileleri aracılığıyla yardımlarımızı gönderdik. Bize katkı sunan Nalan Abla’mız ve katkı sunan eğitim gönüllüleri onlar da bize aynen şunu söyledi; ‘Projelerinizden onur duyduk ve bizi kattığınız için bundan sonraki dönemlerde biz size yardımcı olmak istiyoruz ve ilerleyen zamanlarda özellikle kadınların yanlarında olacağız.’ bunları söylememi istediler. Ben de sizin aracılığınızla bunu da buradan söylemek istiyorum.” 

Bu haber 1005 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Uğur İstanbullu /Ardanuç

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com