13.09.2022
TOKİ’den Artvin’e 500 Konut Daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı Cumhuriyet tarihinin büyük konut projesi başladı. Artvin’e 500 konut daha yapılacak.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi`nde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtım töreninde konuştu. Pandemi sonrası konut piyasasında arz sorunu nedeniyle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ev fiyatlarında anormal artışlar nedeniyle barınma sorunu krize dönüşmüştü.

 
İktidarı da zora bıraka konut krizi nedeniyle hükümet art arda adımlar atıyor. İki yıl önce Çevre Bakanlığı tarafından başlatılan konut kampanyasında Artvin’de kuralar çekilmiş ve 300 hak sahibi belirlenmişti. Ancak 2 yıldır arsa temin edemeyen TOKİ, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Artvin ili Merkez ilçe Seyitler Köyü Lomaşen Mevkiinde bulunan arsa Acele Kamulaştırma Kararı almıştı.
Bugün düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından konut kampanyasında Artvin’e 500 konut daha yapılacağı müjdesi geldi.  
TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. TOKİ başvuru şartları arasında İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması, Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması, proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması da yer alıyor. Başvurular 14 Eylül tarihinde başlayacak.
Ayrıntılar: https://www.toki.gov.tr/

Bu haber 906 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com