25.06.2022
S.S. BORÇKA VE KÖYLERİ TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. KURUCU BAŞKAN HASAN ÖZIŞIK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ. AYNI GÜN DAYANIŞMA MUTFAĞININ TANITIMI YAPILDI! S. S. Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi‘nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurucu Başkan Hasan Özışık yeniden başkan seçildi. Aynı gün İsmet Acar Turizm Tesislerinde açılan “YEREL DAYANIŞMA MUTFAĞI” tanıtım gecesi yapıldı.

 Borçka İsmet Acar Turizm Tesisinde Belediye tarafından tahsis edilen kooperatif mutfağında bir araya gelen kooperatif üyeleri hem olağan kongrelerini yaptı, hem de dayanışma mutfağında bir araya geldi.

Kurucu başkan olarak yeniden başkan seçilen Hasan Özışık, açılış konuşması yaptı. Özışık konuşmasında,
“Bugün 24 Haziran 2022, S.S. Borçka ve Köyleri Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdik. Kurucu başkan olarak bu göreve benim devam etmem istendi. Bu bedenle bana güvenen kooperatif üyelerimize çok teşekkür ederiz.
Olağan genel kurulumuzu yaptıktan sonra Borçka mutfağından oluşan yöresel mutfağımızın açılışını yaptık. Yöresel ürünlerimizle birlikte yemek yedik. Horonlarımızı oynadık, türkülerimizi söyledik.
Önümüzde çok önemli işler, çalışmalar bizleri bekliyor. Demir elmamızın patentini aldık sayılır. Marka ürünlerimiz olacak. Borçka ve köyleri bu kooperatifin doğal üyesi sayılır. Adını bu yüzden böyle yaptık.
Köy muhtarlarımızla, üreten emekçi insanlarımızla zaman zaman toplanacağız. Köylerimize gideceğiz, alanda yerinde çalışmalar yapılacak.
Üreticilerimizin ürünleri ellerinde kalmayacak. Kooperatif olarak tanıtım, pazarlama noktasında aktif olarak çalışacak.
Kısaca kâğıt üzerinde bir kurum olmayacak. Ben gecemize katılan, bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. 
Kooperatifçilik, dayanışma içinde üretim demektir, birlikte güç olmaktır. Borçka Belediyesine verdiği desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. 
Gerek kooperatifin kuruluşunda, gerek marka alma çalışmalarında öncülük etti ve destek verdi. Belediye başkanımız Sayın Ercan Orhan da üyemizdir. Borçka için her kim elini taşın altına koyarsa teşekkür ediyoruz.
Acımasız piyasa ekonomisinin yarattığı koşullarda birlikte mücadele etmektir. Bireysel çalışma ile bu ekonomik sistemde ayakta kalabilmek imkansızdır. Biz, bu bilinçle yola çıktık. Borçkamıza, Artvin’imize, ülkemize, üyelerimize hayırlı olsun.” dedi.
 Kooperatif kurucu üyesi Şenol Taban da kısa bir konuşma yaparak hem üyelere teşekkür etti ve yeni yönetime başarı diledi.
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ise yaptığı konuşmasında üreten, markalaşan istihdam ve değer üreten bir Borçka için bu kooperatifin kurulduğunu söyledi.

Bu haber 866 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com