07.06.2022
Sosyal Bilimciler Keplerini Yeni Hayatlarına Doğru Attılar Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemini tamamlayarak yeni hayatlarına doğru yelken açtılar. Artvin Sosyal Bilimler Lisesinin yeni mezunları kep atma töreninde yeni hayatlarına doğru keplerini atarlarken, törende konuşma yapan Artvin Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Bülent Süner, öğrencilerine yeni hayatlarında başarılar diledi.

 Törende öğrenci, öğretmen ve veliler de mezuniyet coşkusu ile okula vedanın hüznü aynı anda yaşandı.

Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi mezunlarını verirken, Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde yeni mezun öğrenciler mezuniyet belgelerini aldılar ve keplerini yeni hayatlarına doğru attılar. Mezuniyet törenine Artvin Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Bülent Süner, Müdür Baş Yardımcısı Alim Avcı, Müdür Yardımcıları Okan Bülbül ve Sevure Dedeağaoğlu’nun yanı sıra okul öğretmenleri, idari personel ve öğrencilerin aileleri katıldılar.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan mezuniyet töreninde 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Sosyal Bilimler Lisesi 5. sınıf mezun olma hazırlığındaki öğrencilerin eğitim öğretim dönemine ilişkin çektikleri görüntüler ve sunum gösterimleri izleyiciler tarafından ayakta alkışlarla karşılanırken, öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi.
Sosyal Bilimler Lisesi Okul müdürü Bülent Süner, bir konuşma yaparak öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi. Süner konuşmasında, “ Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Bir eğitim öğretim yılı bakın ne çabuk geçti ve yılın sonuna geldik. Hızla akıp giden yıllar bazılarınızı bir üst sınıfa, bazılarınızı da Artvin Sosyal Bilimler Lisesi yıllarının sonuna getirdi.
Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve ağabey gibi olmaya, gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz. Öğrencilerine bir evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, onları eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmen arkadaşlarıma, sizleri en güzel şekilde yetiştiren ebeveynlerinize, okulumuza her zaman destek olan okul aile birliği üyelerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.
Sevgili gençler; herkesin bir hedefi olmalı. Hayatımızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinizi doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Önünüze belki bir sürü engel çıkacak, bocalayacak, zorlanacak, tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına dikilecek, dik duracak, engelleri bir bir aşacak, başarılı, mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz. Ya da olumsuzluklar içinde bir yaşam.
Hayat sizin hayatınız olduğuna göre geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak, sorunlarınıza çözüm aramakta aslında öncelikle size düşüyor. Buyurun yol o kadar çok ki. Hangisinden gideceğiniz, o yolda nelerle karşılaşacağınız, nasıl bir yaşam süreceğiniz ve yolun sonunu nasıl getireceğiniz hepsi size bağlı. Seçin… Bir yerde başarılı olmakta, memur olmakta, yoksul olmakta, mutlu bir yaşam sürmekte, iyi bir aile kurmakta, zirvede olmakta, itibar görmekte. Evet ya da hayır, bu yol veya o yol. Bu arkadaş veya o arkadaş. Bu tercih veya o tercih seçin… Artık düşünmeyi, seçmeyi, ayırt etmeyi öğrenmelisiniz.
Sevgili çocuklarımız, sizleri 5 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Her türlü yaramazlıklarınıza, çalışmamalarınıza, çocuksu tavırlarınıza, üzmelerinize, hatta kızdırmalarınıza rağmen biz sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Sizleri mezun ettiğimiz yüzlerce Sosyal Bilimler Lisesi mezunlarının arasına yollarken sizlerde bizi ve okulunuzu unutmayın olur mu!
Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları anı olarak kalırken, asıl zorlu ve tekrarı olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İler ki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş insanı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.
Lise yılları bir tatlı anı olarak geride kalırken, çıktığınız bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun” diye konuştu.
2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Mezun öğrenciler adına 5.sınıf öğrencisi Nisa Kaynarı bir konuşma yaparken, mezuniyet kütüğüne ise okul birincileri temsilen Handan Yazıcı plaket çaktı.
Programın son bölümünde öğrencilere okul müdür yardımcıları ve öğretmenler tarafından mezun öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek mezuniyet belgeleri takdim edildi. Mezuniyet belgelerinin takdiminin tamamlanmasından sonra herkesin beklediği an gelmişti. Sosyal Bilimler Lisesinin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi mezun öğrencileri geri sayımın tamamlanması ile birlikte keplerini yeni hayatlarına doğru attılar.
Törenin ardından öğrenciler, öğretmen ve aileleri ile birlikte fotoğraf çekinerek mutlu günlerini ölümsüzleştirdiler.
 

Bu haber 918 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Tolga GÜL /08Ajans

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com