22.05.2022
HAVAŞ RİZE ARTVİN HAVAALANI AÇILINCA ARTVİN’E SERVİS KOYDU Rize-Artvin Uluslararası Havalimanı 14 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

 Uçak yolcularına yönelik daha önceleri Trabzon kalkış ve varış noktası olarak hizmet veren HAVAŞ, 14 Mayıs’ta Rize Havaalanının açılmasıyla kalkış ve varış noktasının Rize il merkezi olarak değiştirildiğini duyurdu.  

HAVAŞ ARTVİN MERKEZ’E DE SERVİS KOYDU
Trabzon Havalimanından  Rize ve ilçeleri ile Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçelerine otobüs hizmeti veren HAVAŞ, Artvin il merkezine çıkmaması nedeniyle birçok uçak yolcusunu mağdur ediyordu. Rize Havaalanının açılmasıyla HAVAŞ, Arhavi ve Hopa ilçelerinden sonra Borçka ve Artvin il merkezine kadar servis koyarak uçak yolcularını rahatlattı.
 
RİZE-ARTVİN HAVAŞ OTOBÜS SEFERLERİ
HAVAŞ internet sitesinden yapılan açıklamada yolculuk süresinin (Rize-Artvin) 150 dk sürdüğü ve bilet fiyatının ise tek yön olarak Artvin il merkezi 95 TL, Borçka ilçesinin 80 TL, Hopa ilçesi 45TL , Arhavi ilçesinin 40 TL olduğu açıklandı. HAVAŞ yolcularını Hopa, Borçka ve son durak olarak Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminalinden yolcu alma ve indirme hizmeti verecek.
Artvin’den kalkış saatleri:
05.00/ 10.30/ 14.00/ 16.00/ 18.00
Otobüs seferleri hakkında detaylı bilgi https://havas.net/otobus-hizmetleri internet sitesinde alınabilir. 

İstanbul'dan Rize'ye uçuş yapan hava yolu şirketi Türk Hava Yolları oldu. Pegasus henüz seferlerine başlamadı. 

Bu haber 5741 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com