11.03.2022
VALİ DORUK İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE MESAJ YAYINLADI Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 12 Mart İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 Vali Doruk, mesajında şunları kaydetti: ”Aziz milletimizin bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. yıl dönümünde bu eşsiz eseri bizlere armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

          Milli şuurumuzu besleyen kıymetli eserleriyle karamsarlığa karşı dirayetin teslimiyete karşı hürriyetin sembolü olan Akif, edip şahsiyeti ve örnek ahlakı ile gönlümüzde müstesna bir yere sahiptir.
          Yüksek ilmi ve irfanıyla en derin düşünceleri en veciz ifadelerle buluşturarak kaleme aldığı İstiklal Marşı bugün halen dünyanın farklı milletlerine bağımsızlık yolunda bir rehber olmaktadır.
          Bugün yediden yetmişe her daim aynı inanç ve heyecanla haykırdığımız muhteşem dizeler; bağımsızlık timsalimiz olmasının yanı sıra hepimizi ortak payda da buluşturan milli mutabakat metnimizdir.
          Her zaman övündüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmenin yolu “korkma” diye başlayan o muhteşem dizeleri benimsemekten ve o dizeleri yazan büyük şahsiyeti anlamaktan geçiyor.
          Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sini, İstiklal Marşı’mızın yansıttığı o asil ruhu her zaman muhafaza ederek ve vazettiği değerlere sıkı sıkıya sarılarak inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. yıl dönümünü içtenlikle kutluyor, büyük dava adamı ve gerçek bir münevver olan Mehmet Akif ERSOY’u bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.”
 

Bu haber 1010 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com