23.01.2022
TV 8’de “O Ses Türkiye” ses yarışmasının şampiyonu genç müzisyen Artvinli Hasan Koçak oldu. Sezon boyunca bütün zor rakiplerini güzel sesi ve yorumlarıyla eleyerek şampiyonluğa ulaşan Hasan Koçak, jüri üyesi Oğuzhan Koç’un yarışmacısıydı.

Hasan Koçak finale yükselince Artvinliler sosyal medya üzerinden hem Artvin’de yaşayan hem Türkiye genelinde başka illerde yaşayan hem de yurtdışında yaşayan Artvinliler çok hızlı bir şekilde iletişim kurdu. Birçok sosyal medya sayfasından canlı yayınlandı ve destek sağlandı.

Finalde jüri üyesi Artvinli Beyazıt Öztürk’ün yarışmacısıyla yarışan Koçak, seslendirdiği anonim Artvin türküsü “CİLVOLE” ile şampiyon oldu. Final bu yönüyle bir anlamda Artvin finali oldu. Beyazıt Öztürk yine finalde kaybederek geleneğini bozmadı!.
Hasan Koçak, yarışmanın en başından sonuna kadar, gerek seçtiği şarkılar türkülerle, gerekse yarışmada kullandığı çeşitli müzik enstrümanlarla, özellikle tulumun büyülü sesi alçak gönüllü, güleryüzlü saygılı oluşu sahnedeki duruşu ve sesiyle adım adım finale yükselmeyi başardı ve şampiyon oldu.
Finalde Cilveloy ile bütün Türkiye’ye, dünyaya seslenen Hasan Koçak, Artvin türkülerinin de beğeni almasını ve gündeme gelmesini sağlamış oldu.
Kendisinin müzik öğretmenliğinde okuması nedeniyle müziği nota ile bilmesi gelecekte başarılı işler ortaya çıkaracağının göstergesi oldu.
Hemşehrimiz genç müzisyen Hasan Koçak’ı tebrik ediyor, Başarılarının devamını diliyoruz. Sesiyle, alınteriyle, emeğiyle şampiyon oldun sevgili Hasan tebrikler.!Alkışlar senin için.
O SES TÜRKİYE HASAN KOÇAK KİMDİR?
O Ses Türkiye 2021’e katılan Hasan Koçak, 23 yaşında ve yarışmaya Artvin’den katılıyor. Hasan Koçak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde okuyor. O Ses Türkiye’ye 2016’den beri başvuran isim, bu sene yarışmaya katılmaya hak kazanmış.
HASAN KOÇAK HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?
O Ses Türkiye’nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Hasan Koçak, “BU KIZ BENİ SEVER” adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla dört jüri üyesini de döndürdü. O Ses Türkiye’de ilk turu geçen Hasan Koçak, Oğuzhan Koç’u seçti.

Bu haber 1368 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com