04.01.2022
KOVAN FİLMİ TRT1 EKRANINDA SALI SAAT 22.00’DA (4 Ocak 2022-Salı) Artvin- Borçka Macahel bölgesinde 2019 yılında çekilen KOVAN filmi bugün TRT1 ekranında saat 22.00 de yayınlanacak.

 Başrollerini Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman’ın oynadığı filimde Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Şennur Nogaylar gibi usta isimler yer alıyor.

Türkiye´de tür çeşitliliğinin en yüksek olduğu bölgelerden biri olan, biyosfer rezerv alanı olan Artvin Borçka´ya bağlı Macahel´de çekilen Kovan, tehdit altında olan doğal kaynaklarımızın modern insana direnmesini anlatan bir ´doğa´ filmi.
 
 
FİLM HAKKINDA:
Kovan Filmi Oyuncuları Ve Kadrosu
Yönetmen: Eylem Kaftan
Oyuncular: Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Şennur Nogaylar
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2019 (93 dk)
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020 Cuma
Senaryo: Eylem Kaftan
 
KONUSU:
Türk Sineması "Kovan"
Genç bir kadın olan Ayşe, ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilir. Uzun yıllar memleketinden uzakta yaşayan Ayşe, annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızında son olarak aile arılığını çekip çevirmesini ister. Hayatta en büyük korkusu arı olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigârına sahip çıkmaya karar verir. Bu süreçte arıcılığın merkezi olan köye modern yönetmenler getiren Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır. Bir de koana dadanan arılar, Ayşe’nin hayatı ve kovanlar için büyük tehlike oluşturur.
Yayin Tarihi: 4 Ocak 2022 Salı - 22.00
 
 

Bu haber 1644 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat Varan

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com