08.11.2021
6. YUSUFELİ OFFROAD OYUNLARI NEFES KESTİ Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen oyunlar7 Kasım Pazar günü Çevreli köyünde hazırlanan parkurda gerçekleşti. Oyunlara, Erzurum, Iğdır, Rize’nin yanı sıra Gürcistan’dan da ekipler katıldı.

 Yusufeli Belediyesi ile Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Çevreli köyünde düzenlenen yarışlara Artvin ve Türkiye´nin değişik illerinin yanı sıra Gürcistan´dan 52 ekip katıldı.

 
Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 olarak adlandırılan kategorilerinde düzenlenen yarışlarda, ekipler özel olarak hazırlanmış araçlarıyla dereceye girmek için zorlu parkurda zamanla yarıştılar. Yaklaşık 1,5 km uzunluğunda olan parkurda en iyi dereceyi hatasız olarak elde eden ekipler kategorilerine göre 6. Yusufeli Offroad oyunlarında derece elde ettiler.


Yarışlarda elde edilen derecelere göre oluşan sıralama şu şekilde ortaya çıktı;
 
S1 kategorisinde;
1.      Abdi Tatarhan ve Özgür Hekimoğlu
2.      Caner Çiftçi – Kani Kanbak
3.      Emre Özsoy - Batuhan Tüfekçi
3.      Mehmet Yenigün – İlker Çetinkaya.
 
S2 kategorisinde;
1.       Fatih Ardıç - Mustafa Gürsöy
2.      Lokman Topataş – Adem Şentürk
3.      Şafak Hastürk – Sinan Özkazanç.
 
 S3 kategorisinde;
1.       Emrah Kavaz - Tolga Şatır
2.      İsmail Sinir – Çiğdem Sinir
3.      Talha Taşkın – Volkan Beyaz.
 
 S4 kategorisinde;
1.      Cengiz Sarı - Serkan Kartal
2.      Zivadi Divalisvili – Tarhike Bardavelide Kutaisi
3.      Vural Yılmaz – Doğan Öztürk.
 
Hakem heyeti tarafından yarışmada özel ödüller dağıtıldı.
-          En Çılgın Bayan Pilot Çiğdem Sinir
-          En Çılgın Pilot Zafer Yılmaz Şahin
-          En Çılgın CoPilot Halim Bayrak
 

Kategorilerinde dereceye giren ekiplere para ödülünün yanı sıra madalya ve kupaları verildi.


Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirmede;” Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF tarafından düzenlenen 6. Yusufeli Offroad oyunlarımız kazasız bir şekilde tamamlandı. Dün gece ilçemize misafir olarak gelen yarışçılarımızın kamplarını ziyaret etmiştik. Bugün de tüm gün yarışları takip ettik. Kıyasıya mücadeleler ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Organizasyona emek harcayan YUMDOFF ailesine, Belediye çalışanlarımıza, bu parkuru bizlere tahsis eden Orman Bölge Müdürlüğümüze ve parkurun şekil almasında destekleri olan Yusufeli Barajı yüklenici firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah Yusufeli yerleşim yerinde de bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.


Yarışları, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ile çok sayıda yarış tutkunu izledi.

Bu haber 1492 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com