30.09.2021
Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde Kemalpaşa Kaymakamının öğretmene yaptığı hakaret nedeniyle Eğitim İş Sendikası Artvin Temsilciliği basın açıklaması yaptı.

 Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Gökyüzüne komşu toprakların güzel ili Artvin’imizin Kemalpaşa ilçesinde bir meslektaşımız, sınıfında Kaymakam tarafından rencide edilmiştir.
Kemalpaşa Kaymakamı, kendisine nezaketen “Hoş geldiniz” diyen meslektaşımıza “Haddini bil, sınıftan dışarıya çık, bekle!” gibi kabul edilemez bir tavır sergilemiştir. Meslek onurumuzu zedeleyen, itibarsızlaştıran bu tür ifadeleri ve davranışları şiddetle kınıyoruz. Her şartta ve durumda, bu itibarsızlaştırma çabaları nereden gelirse gelsin “Mesleğimiz Onurumuzdur” diyen Eğitim-İş, kadrolu, sözleşmeli veya ücretli ayrımı yapmaksızın haksızlığa uğramış her öğretmenimizin yanındadır.
Kemalpaşa Kaymakamı’na şu hatırlatmayı yapmayı zorunlu görüyoruz!
 Biz öğretmenler, “kapıkulu” veya “maraba” değiliz, öğretmeniz. Unutmayınız ki, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Sınıfta Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir.” diyerek bizlere nerede durmamız gerektiğinin işaretini vermiştir. Had bilmesi gereken biz değiliz, sizsiniz.
 Unutmayınız ki sizi de öğretmenler yetiştirdi. O uzatılan el Cumhuriyet’in, Atatürk’ün, aydınlanmanın şerefli ve onurlu elidir. Sizin elinizi kirletmez. Elinize onur ve şeref katar.”

Bu haber 1670 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com