05.09.2021
ARTVİN BELEDİYESİ EVLENECEK ÇİFTLERİ MUTLU ETMEYE DEVAM EDİYOR - BELEDİYE NİKÂH KIYIP, DÜĞÜN YAPAN ÇİFTLERE TAM CUMHURİYET ALTINI HEDİYE EDİYOR.

 Artvin Belediyesi, Mart 2019 tarihinden Ağustos 2021 tarihine kadar 262 adet tam Cumhuriyet Altını hediye etti. Belediye; verdiği altınlarla, evlenen çiftlere ve Artvin ekonomisine yaklaşık 750 bin TL katkı sağladı.  

Artvin Belediyesi; Evlendirme Memurluğuna başvurup nikâh kıydıran ve Artvin’deki salonlarda düğün yapan çiftlere –TAM CUMHURİYET ALTINI- hediye ediyor.
2019 Mahalli idareler Genel Seçimi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Artvin Belediye Başkanı Adayı olan Demirhan Elçin, seçim dönemindeki vaatleri arasında yer alan –Belediye Nikâhıyla Evlenecek Çiftlere Tam Cumhuriyet Atını Hediye Edeceğiz.- vaadini seçildikten sonra yerine getiriyor.
Tam Cumhuriyet Altını hediye eden Artvin Belediyesi, dünyayı saran kovid 19 salgını ve ekonomik kriz nedeniyle evliliklerini erteleyen veya maddi güçlük yaşayan, evlenmek isteyen çiftlere az da olsa katkı sunmaya çalışıyor. Belediye, nikâh kıyacak çiftlerin Artvin’deki salonların birinde düğün yapması şartı ile Artvin’deki yerel esnafa da katkı sağlamayı amaçlıyor. Belediye, altın hediye ederek gelenek ve kültürümüzde olan düğünlerin sürdürülmesi ve evlenecek gençlerin harcamalar nedeniyle karşılaşacağı maddi külfeti bir nebze olsun hafifletiyor.
Artvin’deki salonlarda nikâh kıyan çiftlerin düğününe katılan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin veya görevlendirdiği belediye temsilcileri düğünlere katılarak hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra tam Cumhuriyet Altınını nikâh defterine imza atan çiftlere hediye ediyorlar. Gelin ve damatlar, Artvin Belediyesinin mutlu günlerinde böyle bir katkı sağlamalarından dolayı da büyük memnuniyet duyduklarını ifade ediyor.
Artvin Belediyesi Evlendirme Memurluğundan alınan bilgiye göre 2020 yılında 156 çift evlenirken, 2021 Ocak-Ağustos döneminde toplam 160 çift nikâh kıydırdı.
 

Bu haber 1914 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sedat VARAN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com