13.06.2021
ARTVİN´İN ÜNLÜ RESSAMI YAŞAR KUTLU VEFAT ETTİ Son 15 yıldır Bursa´da ikamet eden Artvin´in yetiştirdiği ünlü ressam Yaşar Kutlu namı diğer Tabelacı Yaşar vefat etti.

 Engelli ailesi olan ve engelli oğlu için hayatını adayan Kutlu´nun ölüm haberi Artvin´de derin üzüntüye neden oldu.

Yaşar Kutlu´nun vefatı nedeniyle kısa bir vefat taziye mesajı yayınlayan Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz,
" Yaşar Abi’mizin vefat haberini öğrendim çok üzüldüm. Engelli kardeşimiz, Ahmet Kutlu´nun babasıydı. Derneğimizin üyesiydi. Çok özel bir insan ve büyük bir sanatçıydı, ressamdı. Yaptığı tablolar sadece Artvin´de değil diğer illerde, yurt dışında bile biliniyordu.
Sanatçıların, ressamların kıymeti hep öldükten sonra anlaşılıyor! Çileli bir hayatı oldu. Tabloları, tuvali, boyaları ve fırçaları yetim kaldı.
Akrabalarının, dostlarının, Artvin´in, derneğimizin başı sağolsun. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun." dedi.
 
Merhum Yaşar Kutlu, (dün) 12 Haziran 2021 Cumartesi günü Bursa´da sonsuzluğa uğurlandı.

Bu haber 1927 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com