07.06.2021
DR. KADİR TOPBAŞ ANISINA DÜZENLENEN AKARSU KANO TÜRKİYE KUPASI YARIŞLARI NEFES KESTİ Dr. Kadir Topbaş anısına 5-6 Haziran tarihlerinde Yusufeli Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası yarışları sona erdi.

 Akarsu Slalom Türkiye Kupası Yarışları Yusufeli Kano Parkurunda 5-6 Haziran tarihlerinde yapıldı. Mücadelelere 8 kulüp ile 50 sporcu katıldı. Kıyasıya mücadeleler ile geçen ilk gün sonunda; Büyük Erkekler K1 kategorisinde Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü sporcusu Hasan Berk Toprak birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar ikinci ve Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar üçüncü, Büyük Bayan K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat ikinci, Genç Erkekler K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Bahadır Karaduman birinci, Kubilay Yılmaz ikinci ve Şevket Kaya üçüncü, Genç Bayan K1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Fadime Kurt birinci, Hilal Özçelik ikincillik unvanlarını elde etmişlerdi.

Yarışların ikinci günü olan Pazar gününde de birbirinden iddialı sporcular Barhal çayında birincilik kürsüsü için ter döktü. Gün sonunda elde ettikleri derecelere göre;
 Büyük Erkek C1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emircan Tarık Yılmazlar birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübünden Tarık Tuğcu ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mehmet Akif Polat üçüncü oldu.
Genç Bayan C1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Duygu Beyaz Birinci Dilruba Arslan ise ikinci oldu.
Genç Erkek C1 Kategorisinde Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Muhammet Usta birinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Muhammet Ali Köse üçüncü oldu.
Büyük Bayanlar C1 Kategorisinde Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübünden Kader Korkmaz birinci oldu.
Yıldız Erkek C1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Sercan Özcan Yılmaz birinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden Emirhan Demir ikinci ve Ardeşen Belediyesi Spor Kulübünden Alperen Kerim Garipoğlu üçüncü oldu.
 
 
Güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; “Dün ve bugün oldukça iddialı ve çekişmeli mücadeleler neticesinde kürsüye çıkma hakkı elde eden sporcularımızı tebrik ediyorum. İlçemizin en önemli değerlerinden Kadir Ağabeyimiz anısına böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmamıza imkan veren Türkiye Kano Federasyonu nezdinde Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı ve yönetim kurulu üyelerine ilçem adına teşekkür ediyorum. Barhal Çayı’nda belki de son organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte ilçemiz ile birlikte buradaki tesislerimiz de baraj suları altında kalacak. İnşallah yeni ilçe yerinde de buraya benzer hatta daha modern bir tesis inşa edeceğiz. Spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Gençlerimizi yarışlarda mücadele ederken izlemek büyük bir gurur veriyor.”dedi.
Organizasyona; Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Yıldız, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve diğer ilgililer katıldı.

Bu haber 2420 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com