18.05.2021
CHP YDK BAŞKANI ARTVİN MİLLETVEKİLİ UĞUR BAYRAKTUTAN´IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI. BAYRAKTUTAN mesajında:

 ´´Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak her yıl coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs; bütün dünyanın ezilen uluslarına esin kaynağı olan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı, Türk Milletinin Bağımsızlık ve Özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı kutlu bir gündür.

102 yıl önce iç ve dış düşmanların ihanetine son vermek ve düşmanı yurdumuzdan kovmak için Samsun´a çıkan Atatürk ile O´nun izinden gidenlerin anlayışı ve 19 Mayıs ruhu günümüzde de örnek alınmalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919´da iç ve dış düşmanların ihanetine son vermek ve emperyalizme karşı mücadele etmek amacıyla Samsun´a çıkarken ırk, din, dil, mezhep farkına bakmadan halka güvenmiş, halkın gücüne, demokrasi, özgürlük, bağımsızlık ve cumhuriyet özlemine bel bağlamıştı. Samsun´a çıkarken her tür manda anlayışını da elinin tersiyle itmiş, ´Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir´ demiştir.
19 Mayıs; çocuklarına, gençlerine, kadınlarına ve her yaştaki insanlarına değer veren ve güvenen Büyük Atatürk´ün isteği üzerine bayram olarak kutlanan önemli günlerimizden birisidir. CHP olarak Türkiye´yi gençlerimizle birlikte yeniden aydınlığa çıkaracağımıza inanıyoruz. Büyük Atatürk´ün ülkeyi emanet ettiği gençler, her şartta ülkesine ve ulusuna, ulusal birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkma iradesini göstermişler ve her kötü gidişin durdurulmasında başarılı olmuşlardır.
Düşünen, bilgi üreten, sorumluluk duygusu gelişmiş, yeni fikirlere açık, araştırıcı, topluma ve kalkınma sürecine katkı sağlayabilen, özgüvenli ve paylaşımcılığı benimsemiş, zihinsel üretimi yüksek bir gençlik yetiştirilmesi temel amaçlarımızdandır. Bu nedenle hiçbir özveriden kaçınılmadan ve öncelik verilerek gençliğin önündeki tüm engeller kaldırılmalı, gençlerimiz dünya gençlerine örnek olacak eğitim olanaklarına ivedilikle kavuşturulmalıdır.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Doğum günüm” dediği bu önemli ve tarihi günün 102. yılında; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyor, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu tarihi günün anlamını, önemini kavramaya, laik Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin kazanımlarını kararlılıkla sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşının aziz kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.´´ ifadelerine yer verdi.

Bu haber 2149 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com