09.03.2021
Demokrat Parti Lideri Afyon Milletvekili Gültekin Uysal, Artvin’in 100. Kurtuluş yıldönümünü unutmadı. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, 7 Mart Pazar günü FOX TV televizyonunda ‘’İlker Karagöz ile Çay Saati’’ programına katıldı. Programı Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek ile sunan Karagöz Lider Gültekin Uysal ile gündeme ait görüşlerini aldı. Uysal gündeme dair sözlerine başlamadan önce Serhat Şehri Artvin’in Rus işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı, Teşkilat-ı Mahsusacı Edip Dinç’i, Yüzbaşı Halit’i ve Çiçek Nene’i anarak, tüm Artvinli hemşehrilerimizin, Artvinli dostlarımızın kurtuluş gününü tebrik ederek sözlerine başladı.

  Ardından hafta içinde meydana gelen elim kaza sonucunda şehit olan askerlerimizi andı ve rahmet diledi. Konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadına yönelik şiddeti kınadı ve hukukun yetersizliğinden bahsetti. Büyük Atatürk’ün kadına yönelik bir farkındalık yaratması, birey haline getirmesine yönelik vizyonuna değindi. Kadına yönelik şiddete önlenmesinde toplumun her kesiminin görevi olduğunu belirtti ve Atatürk’ün kadına sağladığı eşitliği kabullenemeyen kesimler olduğunu belirtti. Bu mesele gibi Türkiye gündemindeki her meseleyi AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kadrajına meseleyi sokamaz isek ne meclis gündemine taşıyabildikleri ne Türkiye gündemine taşıyabildiklerini belirterek siyasetin kısırlaştırılmış olmasına vurgu yaptı.

 Deniz Zeyrek’in Millet İttifakı’nın durumuna yönelik sorusuna ise; UysaL, Erdoğan’ın millet ittifakı ile temennilerini ifade etmiş, ancak millet ittifakının devam edeceğini ifade etti ve Başkanlık sistemini eleştirdi. Mutlak güç ve tek kişiye verilmiş denetimsiz bir güç devşirmesinden ibaret olduğunu ve yönetimsel zafiyetleri belirtti. Uysal devamında parti kapatmanın gündeme getirilmesi AKP’nin seçime kadar gündemi belirlemek üzere yaptığı bir güreş oyunu olduğunu değerlendirdi ve Diyarbakır annelerine yönelik ziyaretinden bahsetti. Milletvekili dokunulmazlığı konusunda ise hükümet kendine göre yorumladığını düzenlemelerin yapıldığını söyledi. HDP’yi istediği gibi kullandığında terörle ilgisini görmezden gelen, kullanamadığında ise terörle ilgisini hatırlayan bir AKP iktidarı olduğunu vurguladı.
 Sözlerine devamla adalet mekanizmalarındaki aksaklıklardan bahsederek, Anayasayı değiştirme konusunda AKP’nin samimiyetsiz olduğunu, samimi ise Siyasi Partiler Kanunu ile seçim kanununu düzelmesi gerektiğini ifade etti. İktidarın güç kaybettiğini ve seçime güç kazanarak girmek için kanal İstanbul projesini getirdiğini ifade etti. Pandemi sürecinde devletin vatandaşın yanında olamadığını tabiri caizse ‘’devletin vatandaşının karagün dostu olamadığını’’ ifade etti. Türkiye’nin ekonomisinin yetersiz kaldığını ve diğer ekonomilerle rekabet edemez hale geldiğine vurgu yaptı.
Millet, AKP’ye her istediğini vermesine rağmen AKP iktidarının milletine bir şey veremediğini söyledi ama İBAN vererek para istediğini gerçeğine dikkat çekti.
Türkiye’de iki şey olmadan seçim olmayacağını, iktidarın seçim kanunu kendi işine gelen düzenleme yapmadan, iktidarın gücünü toparlamadan seçime gitmeyeceğini ifade ederek programda sözlerini bitirdi.
 

Bu haber 7250 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com