05.03.2021
YAZAR ÖMER YERLİKAYA"NIN ACI GÜNÜ Artvin bir değerini, güzel bir insanını daha sonsuzluğa uğurladı. Artvın´in en önemli roman yazarlarımızdan ve Serhat Artvin gazetesi köşe yazarı Ömer Yerlikaya´nın annesi Remziye Yerlikaya 3 Mart 2021 Çarşamba günü hayata veda etti.

 Uzun süredir yatalak olan aynı zamanda alzheimer hastalığı ile de mücadele eden Remziye Yerlikaya 89 yaşında kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Remziye Yerlikaya´nın cenazesi aynı gün Kolorta Mezarlığında pandemi kuralları gereği sadece az sayıda yakın akrabalarının katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verildi. Remziye Yerlikaya evli ve 5 çocuk annesiydi.

Annesini toprağa veren şazar Ömer Yerlikaya, annesinin vefatı nedeniyle acılarını paylaşan dostlarına teşekkür ederek;
"Annem uzun süre yatalaktı. Alzheimer hastalığı da vardı. 89 yaşındaydı. 1932 Fıstıklı köyü (Nacviya) doğumluydu. Babası Mustafa Yılmaz uzun süre Fıstıklı Köyü muhtarlığı yapmış. 1951 yılında babam Harun Yerlikaya ile evlendi. Üç oğlu iki kızı dünyaya geldi. Hoşgörülü sıcak ve emekçi kadın tanımını çok severdi. Çocuklarına çok düşkündü.
Kocasını 1998 yılında kaybetti. 2018 yılında büyük kızını ablamı kaybetti ve evlat acısını yaşadı. 3 Mart 2021 günü kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.Yorgun kalbi 89 yıl sonra durdu. Kolorta Aile Mezarlığı'nda sonsuzluğa uğurlamış olduk.
Annemin vefatı sonrası ailemizi, gerek telefonla arayan, gerek mesaj çeken, sosyal medyadan başsağlığı dileyen tüm dost, akraba ve arkadaşlarımıza Yerlikaya ailesi adına teşekkür ediyorum."dedi.
Merhume Remziye Yerlikaya´ya Allah´tan rahmet, Yerlikaya ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhu Şad mekanı cennet olsun.

 

Bu haber 5158 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com