28.12.2020
ÖMER YILMAZ SONSUZLUĞA UĞURLANDI Artvin bir değerini daha kaybetti. Artvin eşfından; kişiliği, dostluğu, arkadaşlığı ile herkesin çok sevdiği Aşağı Maden Köyü sakinlerinden Ömer Yılmaz sonsuzluğa uğurlandı.

 3 yıldır böbrek hastası olan ve Artvin Devlet Hastanesinde haftada 3 gün diyaliz alan Ömer Yılmaz, 33 gün önce koronavirüsüne yakalandı. Korona ile mücadelesini kazanan ancak zatürreden kurtulamayan Ömer Yılmaz, 27 Aralık 2020 pazar akşamleyin hayata gözlerini yumdu.

Ömer Yılmaz´ın cenazesi Artvin Merkez Balcıoğlu Mahallesi Mezarlığı’nda koronavirüs önlemleri de alınarak sonsuzluğa uğurlandı. Sadece ailesi ve yakınlarının katıldığı cenazede kızı Borçka Çarşı Merkez Mahallesi Muhtarı olan Şengül Yaşar Mehroğlu, babasının ölümünden duyduğu derin acıyı dile getirerek acılarını paylaşan dostlarına teşekkür etti. Mehroğlu: "Ben babamı 33 gündür göremdim. Hastaneye mecburen gidiyordu. Koronaya yakalandı. Tedavi altına alındı. Hastaneye giderken ben buradan çıkamam, 2021´e varamam, hakkınızı helal edin" dedi. Dediği gibi oldu. Babam sonzuzluğa göçtü.
Babamın vefatı gerçekten beni çok derinden etkiledi. Biz, 2 kardeşiz. Ömer Yılmaz Artvin´in sevilen, düzgün, dürüst, mert bir insanıydı. Onu dostları böyle tanımlardı. Biz bundan büyük gurur duyardık.
Acımızı paylaşan ama koronavirüs salgını nedeniyle cenazemize katılamayan tüm dost akraba ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. 28 Aralık benim için her zaman yaş günüm olacaktır. Babamı bugün sonsuz daha uğurluyoruz.
Onsuz yaşamak çok zor olacak. Babam bizim arkadaşımız gibiydi… Dostumuz, babamız, kardeşim ve annem için sırtımızı yasladığımız dağ gibiydi, bizim için o, hep insanların barış içinde, varlık içinde saygılı sevgi çerçevesinde yaşamasını isterdi. Demokrat, insan haklarına saygılı, doğayı, çocukları, hayvanları çok severdi. Her zaman temiz giyinen, günlük tıraşını olan ütülü, kravatlı sokağa çıkardı. Bunu topluma saygılı olmakla açıklardı.
Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun babacığım bizi böyle bir günde yalnız bırakmayan yerel basınımızın değerli çalışanı emekçisi Sami Özçelik abimize de teşekkür ediyorum.
O, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı acı-tatlı günümüzde hep yanımızda oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Cenazemize katılan dostlarımıza da teşekkür ediyorum. Gelemeyip mesaj çeken, telefonla arayan dostlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Onların dost yüreklerini yanımızda hissettik." dedi.
Ömer Yılmaz evli, 2 çocuk babası ve 70 yaşındaydı. Merhuma Allah´tan rahmet, kederli ailesi, dost ve akrabalarına sabırlar diliyoruz.
 

Bu haber 6656 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com