23.12.2020
ÇORUHSPOR LİGE KATILIM BELGELERİNİ TESLİM ETTİ Artvin Çoruhspor Kulübü 2020-2021 Futbol Sezonu’nda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edebilmek için gerekli olan evrakları tamamlayarak Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Saadettin Dağ’a teslim etti.

 Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ” Artvin Çoruhspor Kulübü olarak Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan futbol takımımızdan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından istenilen belgeleri tamamlayarak Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanımız Sn. Sadettin Dağ beyefendiye teslim ettik.

 
Artvin Çoruhspor Kulübü olarak ilk kez katıldığımız bir lig olan Spor Toto bölgesel Amatör Ligi’nde gerekli belgelerin hazırlanmasında bizlere yardımcı olan Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanımız Sn. Sadettin Dağ’a, Futbol İl Temsilcimiz Sn. Berkan Keskin’e, İskebe Şehir Stadı’nın kulübümüze tahsisi hususunda Artvin Gençlik Spor İl Müdürümüz Sn. Mustafa Demirkıran’a, katılım için gerekli olan teminat bedelini yatıran Artvin Belediye Başkanımız Sn. Demirhan Elçin’e teşekkür ederim. Artvin Çoruhspor Kulübü camiasına Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yönetim kurulu olarak bizler inanıyoruz taraftarımızın da desteği ile bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’ni şampiyon tamamlayarak profesyonel lige çıkacağız.”
 
Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu BaşkanıSadettin Dağ da başvuru hakkında yaptığı değerlendirmede şunları açıkladı: “Bugün itibari ile Federasyonumuz tarafından 2020-2021 Futbol Sezonu’nda Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’ne katılmayı hak eden ve katılım sağlayacak tüm takımlardan istenilen belgeler Artvin Çoruhspor Kulübü tarafından eksiksiz hazırlanarak süresi içerinde federasyonumuza sunuldu. Artvin Çoruhspor Kulübü camiasına ve tüm Artvin halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu yönetim kurulu olarak geleceğimizin teminatı gençlerimize sahip çıkmak, sağlıklı, ülkemize faydalı bireylerin yetişmesi adına sadece futbolda değil her branşta mücadelemize aralıksız devam etmekteyiz. Artvin ilimizde Futbol branşında sadece Bölgesel Amatör Lig’de bir takımız var iken bu gün bir üst lig olan 3.( profesyonel) Lige Hopaspor ve Arhavispor kulübümüz yükselme başarısı gösterdiler. İnşallah Artvin Çoruhspor Kulübü de bu sezon şampiyon olacak ve Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Ligi’nde Artvin ilimizi 3 kulüp ile temsil edeceğiz.
 
Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu başkanı olarak hentbol branşında 1. Lig’de mücadele eden Artvin 7 Martspor ve voleybolda Efeler Ligi’nde mücadele eden Arhavispor takımlarımıza da liglerinde başarılar diliyorum. Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu yönetim kurulu ve Artvin Gençlik Spor il Müdürümüz Sn. Mustafa Demirkıran ile birlikte çalışmalar yaparak her branşa imkanlarımız dahilinde destek olmaya ve her kulübün kendi branşında altyapı çalışmalarına özen göstermesi açısından büyük bir çaba sarfediyoruz.
 
Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovit 19 hastalığı nedeniyle birçok Amatör Spor branşında yaklaşık bir yıldır antrenmanlara ara vermek zorunda kaldık. İnanıyorum ki en kısa sürede tüm sporcularımız, hocalarımız ve taraftarlarımız sahlara dönecek hep birlikte sağlıklı mutlu başarılarla dolu sezonlar yaşayacağız. Artvin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı olarak önce insan sağlığı diyoruz,
Maske Mesafe Temizlik diyoruz. Artvin Çoruhspor Kulübü’ne Bölgesel Amatör Ligi’nde başarılar diliyorum. Her şey hayal etmekle başlar.”

Bu haber 6208 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com