20.12.2020
DUYARLI GURBETÇİ İŞ İNSANLARINDAN ARTVİN’E NEFES Artvin’in şirin ilçelerinde dünyaya gelip ekmeklerini kazanmak için gurbet yollarına düşen ve kurmuş oldukları işler ile memleketimizin gururu olan iş insanları memleketlerine hizmet etmeye devam ediyor.

 Bursa’da iş hayatlarını sürdüren iş insanları ve bürokratlar topluluğu pandemi döneminde oldukça fazla ihtiyaç duyulan 2 adet solunum cihazı ve 35 adet set bağışı yaparak Artvin Devlet Hastanesinde solunum yetmezliği çeken hastalara nefes oldular.

 
Bursa ilinde kurmuş oldukları işler ile önemli yerlere gelen bu saygın iş insanları ve bazı kamu çalışanları, kendi aralarında bir birliktelik oluşturarak bu birlikteliği Artvin menfaatleri için neler yapabilirizi anında değerlendirerek Artvin’in çeşitli sorunlarına parmak basıyorlar.
 
Dostlar grubu diye adlandırdıkları bu yeni oluşum Artvin ve ilçeleri için umut olmaya başladı. Daha çiçeği burnunda yeni bir oluşum olan dostlar grubu, Artvin’in sorunlarını gerek idarecilerden gerek çeşitli kurum ve kuruluşlardan gerekse de basın medya yolu ile alarak hemen kendi aralarında masaya yatırıp istişare yaptıktan sonra en kısa sürede çözüme ulaştırıyorlar.
 
İŞ İNSANLARININ GÖNÜL İNSANLARININ ALMIŞ OLDUKLAR SOLUNUM CİHAZI HİZMETE GİRDİ
 
Bursa ilindeki hayırsever iş insanlarının almış oldukları yaklaşık değeri 100 Bin TL’den fazla olan solunum cihazları ve gerekli malzemeleri Artvin iline gönderdi. Gelen cihazlar, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Artvin Devlet Hastanesine kuruldu. Cihazlar hizmete alınarak pandemi sürecinde vatandaşlara nefes olmaya başladı.
 
Bursa’daki hayırsever iş insanlarının bağışladığını malzemeleri teslim alan İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, bu tarz girişimlerin önemli olduğuna dikkat çekti.
 
Köroğlu; “Devletimizin her türlü cihazı almak için tabii ki gücü var ama pandemi gibi yoğunluğun yaşandığı bir zamanda bu tarz bir bağışın, desteğin olması hem sağlık çalışanlarımızı hem de bizi gerçekten çok mutlu eden bir durum. Bursa’daki hayırsever iş insanlarımız tarafından alınarak bize gönderilen solunum cihazını Artvin Devlet Hastanemizde hizmete sunduk. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Memleketlerini unutmamaları ve böylesine önemli bir süreçte bu destekleri çok anlamlı olmuştur. Kendileri ile birebir irtibat kurdum bu ve benzeri desteklerinin devam edeceklerini söylediler. Kurumum ve halkımız adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Köroğlu; Koronavirüs ile ilgili olarak ta vatandaşlara uyarılarda bulunarak, ev ziyaretlerinden, kalabalık kapalı ortamlardan uzak durulması için çağrıda bulunarak, gerekli olmadığı sürece kendi yaşam alanlarının dışına çıkmamalarını mecburi çıkışlarda ise maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hem bütün halkımız hem de sağlık çalışanlarını rahatlatacaktır.” şeklinde ifade etti.
 
Bursa-Artvin iş insanları ve bürokratlar topluluğu Başkanı Erdinç Altun, yapılan bu destekle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, “Memleketimiz söz konusunu olduğunda elimizden gelenden fazlasını yapmakla sorumluyuz. Bizleri güçlü kılan aile birliğimiz ve özlemi her zaman burnumuzda tutan memleket özlemi ve oraya olan sevdamızdır. Hastanelerimiz dünyanın her yerinde dost akraba ve sevdiklerimizin bütün insanlarımız zor gün kapısıdır. Sağlık çalışanlarımızın bu zor süreçte yaptıkları tartışılmaz. Hepsine minnettarız. Bu süreçte bizlerde elimizden geldiği kadar ve bütün toplum olarak sağlıkçılarımızın yanında olmalıyız. Koronavirüsün azaltılması için kurallara uyarak ve uymayanları da uyararak bütün gayretimizi ortaya koymalıyız. Bu zor süreci el birliği ile güç birliği ile toplumsal birlik beraberlikle moralimizi yüksek tutarak atlatacağız.
 
Doyduğumuz şehirlere hizmet ettiğimiz gibi doğduğumuz ilimize ve ilçelerimize hizmet bizler için büyük bir onurdur.
İlimiz yöneticileri, yerel yöneticileri, sivil toplum kuruluşları büyük illerle mutlak suretle iletişim zinciri kurmaları konusunda çalışmalar başlatılmalıdır.
Bizler hastaneye gittiğimizde veya yakınlarımızı götürdüğümüzde oradaki görevlilerin gözlerinin içine bakarız o bakışı bilen bilir bu nedenle cefakar ve fedakar sağlık çalışanlara sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. ´´dedi.
 
 
Altun:“Yerli üretim olan solunum cihazlarımızdan hastanemize bağışladık. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu zor süreçte ve buradan sonraki süreçte biz Bursa’da yaşayan iş insanları ve bürokratlar topluluğu olarak halkımızın ve devletimizin ve yetkililerimizin her zaman yanında olacağımızı belirtmek istiyorum." dedi.
 
İş insanların da Salim Usta da, Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecinde ilimiz ve ilçelerimizde de gözlemlenen Covid-19 virüsü nedeni ile hastaların yaşadıkları solunum sıkıntısına bir nebzede olsa derman olmak istedik. Temennimiz en kısa sürede bu zorlu süreci atlatmaktır. Topluğumuz da bütün arkadaşlarımızın ve topluluk başkanımızın büyük emeği var. ‘Yüksek Akımlı Oksijen Sistemi´ koronavirüs ile mücadelede hastalara tedavi esnasında olumlu sonuçlar doğuruyor. Yüksek akımlı oksijen sistemleri oksijen maskeleri ile verilenden daha yüksek miktarda oksijen sağlıyor. Hastaların hem yoğun bakıma gitme oranını hem de entübe olma ihtimalini azaltıyor. Artvin Devlet Hastanemize hayırlı olsun.” dedi.
 
Usta; “Bu süreçte her zamankinden daha fazla dayanışma içinde olmamız, empati kurmamız, birbirimize yardım etmemiz ve destek vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Biz iş insanları ve bürokratlar topluluğu dostlar grubu olarak, ülkemizin ve Artvin’imizin salgınla mücadelesini ilk günden bu yana destekliyoruz. Salgınla mücadelede büyük emek veren sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Onların yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.´ ifadelerini kullandı.
 
Covit-19 salgınıyla mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına kritik hastaların solunum yetmezliğinin tedavisinde büyük destek sağlayan yüksek teknolojili 2 adet solunum cihazı ve 35 adet set cihazı alımında emekleri olan ve solunum cihazlarının alımına katkı sağlayan Bursa Artvin iş insanları ve bürokratlar topluluğundan Erdinç Altun (İş insanı), Hüseyin Özçelik (İş insanı), Oktay Çelik (Özel sektör Genel Cerrah), Yaşar Cihan (İş insanı), Erkan İşçi (Kamu görevlisi), Kemal Cömert (İş insanı), Durmuş Aydın (Kamu görevlisi), Salim Usta (İş insanı), Mehmet Kamış (Özel Sektör Genel Müdür Yardımcısı) Fatih Sevinç (İş insanı), Kemal Usta (Özel Sektör Dış Ticaret Müdürü), İbrahim Özhan (İş İnsanı), İbrahim Ural (Özel Sektör Satın Alma Yöneticisi), Oktay Yaran (İş İnsanı), Murat Alkan (Kamu Görevlisi), Erol Kılıç (İş İnsanı), Metin Levent (Kamu Görevlisi), Mine Şatır (İş İnsanı), Olgun Bilir (Özel Sektör Yöneticisi), Sertaç Dede (İş İnsanı), Erdinç Pir (Özel Sektör Genel Müdür), Selçuk Yalçın (Kamu görevlisi), Özcan Yazar (Özel Sektör İnsan Kaynakları Müdürü), Bülent Ocak (Kamu görevlisi), Nurbay Aymelek (Kamu Görevlisi) İbrahim Arslan (İş İnsanı), Esra Eser (Kamu görevlisi), Özcan Subaşı (İş İnsanı), Düşünsel Şentürk (Kamu Görevlisi), Yaman Kaya (Basın Mensubu), Orhan Çelik (Basın Mensubu), Enhar Güneş (Basın Mensubu) olduğu belirtildi.
 
 
 

Bu haber 6765 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Nurbay USTA Şavşat (DHA) ARTVİN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com