27.11.2020
Sol Parti Artvin İl Örgütü, son dönemde Artvin ilinde artan vaka sayıları üzerine “İlimizdeki Gerçek Tablo Nedir?” şeklinde bir açıklama yayınlayarak Artvin’deki son verilerin kamuoyu ile paylaşılmasını talep etti.

 Sol Parti’nin açıklaması şu şekilde;

- İlimizdeki Gerçek Tablo Nedir?
 “İktidar ve ortakları, salgının yayılmasının suçunu tamamen vatandaşların sosyal yaşamdaki tedbirsizliğine yıkmaya çalışıyor. Ekonomik koşullar nedeniyle,  çalışma hayatında gerçekleşen bulaşlar dile getirilmiyor.  Halka "evinizde kalın"  uyarıları yapılırken çalışmak zorunda olduğu için gününü dışarıda geçiren ve virüse yakalanan insanlardan hiç söz edilmiyor.
 
Türkiye’deki COVİD-19 vakalarını, aylardır yapılan bütün çağrılara rağmen halktan saklayan Sağlık Bakanlığının yalanı,  Fahrettin Koca´nın ilk kez vaka sayılarını açıklamasıyla resmen kabul edilmiş oldu. 
 
İLİMİZDEKİ VAKA SAYILARINDA BÜYÜK BİR ARTIŞ OLDUĞU BİLİNİRKEN ve
SALGIN ARTVİN´DE KONTROLSÜZ BİR BİÇİMDE YAYILMAYA DEVAM EDERKEN;
İlimizde, çalışma koşulları her geçen gün ağırlaşan  ve sorunları derinleşen  sağlık çalışanları arasında kaç vaka olduğu,
Artvin merkezindeki ve ilçelerdeki hastanelerin yoğun bakım ve yataklı servislerinin doluluk oranı,
Artvin’de faaliyet gösteren maden sahalarında, baraj inşaatlarında şimdiye kadar kaç kişinin enfekte olduğu,
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar arasındaki vaka sayıları,
Okulların açık olduğu dönemdeki vaka artış oranı,
Öğretmenler, öğrenciler ve okul çalışanları arasındaki güncel vaka sayıları,
Artvin Belediyesinde çalışan kişilerden kaçının enfekte olduğu ve birçok kurumda uygulanan, uzmanların önerdiği, bulaşmayı azaltan dönüşümlü mesai sisteminin çok sayıda çalışanının pozitif olduğu bilinen Artvin Belediyesinde neden uygulanmadığı,
Artvin halkına ve kamuoyuna açıklanmalıdır.
İlimizdeki yüksek vaka sayılarına, çalışma koşullarında alınmayan önlemlerin etkisinin ne olduğu ve bugüne kadar bizlerden saklanan vaka ve ölüm sayıları Artvin halkına ve kamuoyuna açıklanmalıdır.”
 

Bu haber 4195 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com