24.11.2020
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ile öğretmenlerden oluşan heyeti makamında kabul etti.

 Öğretmenlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doruk,  24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutladı.

Kabulde konuşan Vali Doruk, öğretmenlerin kutsal ve mesuliyeti yüksek bir görevi ifa ettiklerini belirterek, “Yurdumuzun her köşesinde fedakârca gelecek nesillerimizin ve ülkemizin istikbali için ter döken öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.” dedi.
Eğitimin tüm dünya için müreffeh yarınlara giden yoldaki tüm kapıları açan yegâne anahtar olduğunun altını çizen Doruk, şunları söyledi:
“Bu konuda ülke ve millet olarak çok şanslıyız. Çünkü bin yıllar boyunca kutlu bir yürüyüş ve medeniyet davasının kahraman neferi olan ecdadımız, arkasında tıptan sosyolojiye kadar pek çok alanda dünya bilimine, sanatına ve devlet yönetimine yön verecek eşsiz bir birikim bırakmıştır. Evlatlarımızın, bu medeniyet birikiminin şuuruyla hareket etmesinin yanı sıra modern dünyanın sunduğu imkânlarında peşinde koşarak kendilerini donatması; ülkemizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. Yavrularımızın zihin ve gönül dünyalarındaki boşluğun batı merkezli popüler kültür ürünleriyle doldurulmasına fırsat vermemek de aynı derecede önemlidir. Bu noktada öğretmenlerimizin yükü oldukça ağırdır. Değerlerini iyi bilen, inancına, kültürüne, tarihine, diline sahip çıkan, ailesine ve topluma karşı sorumluluklarını özümsemiş, fütüvvet ehli bir neslin yetiştirilmesiyle birlikte ülkemiz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine rahatlıkla ulaşabilecektir. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimize görevlerinde muvaffakiyetler, emekli öğretmenlerimize hayırlı uzun ömürler, görevleri başında şehit düşen ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize rahmet diliyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ise öğretmenler günü münasebetiyle gün boyu gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgiler vererek kabulünden dolayı Vali Doruk’a teşekkür etti.
Ziyaretin sonunda Doruk, öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

Bu haber 3257 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com