23.11.2020
SELAMİ ŞENTÜRK'TEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE TÜM DOKTORLARA TEŞEKKÜR. DİKKAT ETMEYEN VATANDAŞLARA UYARI VE SİTEM Koronavirüs salgını maalesef bütün dünyayı olumsuz etkilediği gibi ülkemizde ve ilimizde de zirve yapmış durumda. Valilik, belediye ve sağlık müdürlüklerinin tüm uyarılarına rağmen giderek artıyor.

 Hastalık özellikle sonbaharla birlikte çok hızlı bir yayılım gösterdi. Bütün uyarılara rağmen virüs yayılmaya devam ediyor. Bunda gerek alınan tedbirlerin yetersizliği, gerekse vatandaşın yeterince dikkat etmemesi durumu da etkili oluyor. Ancak virüs o kadar hızlı yayılıyor ki kimin nerede nasıl yakalanacağı bilinmiyor!

Koronavirüs artık en ücra köylere kadar geldi! Sokakta semptom göstermeyen virüse yakalandığını farkında bile olmayan insanlar dolaşıyor. "Maske, mesafe, temizlik" kurallarına tam anlamıyla uyulmuyor! Yeterli sayıda test yapılamıyor. Bazen testler güvenli sonuçlar veremiyor. Sonuç olarak koronavirüs birçok insanı yakalıyor. Artık çember iyice daraldı.
Artvin esnaflarından Sel-Kay Otomotiv´in sahibi ünlü ozanımız merhum Âşık Efkâri(Adem Şentürk´ün) torunu, merhum Hüsnü Şenrürk´ün oğlu olan Selami Şentürk ve eşi Esma Şentürk de koronavirüsene yakalananlar arasına katıldı.
Esma Şentürk´ün tedavisi evinde devam ederken, Selami Şentürk 20 Kasım itibarı ile Artvin Devlet Hastanesinde tedavi görüyor. Selami Şentürk doktorlara sağlık çalışanlarına teşekkür ederken vatandaşları da uyarıyor.
Selami Şentürk yaptığı yerel basına açıklamada şunları söyledi:
"Bundan bir hafta önce kendimizden şüphe duyunca yaptırdığımız test sonucu koronavirüse yakalandığımız tespit edildi. Eşimle birlikte evde tedavi görüyorduk. Ben 8. günde Hastaneye geldim. Sağlık durumum iyi. Ben özellikle bu salgın sürecinde yaklaşık 9 aydır canları pahasına hastaları iyileştirmek için gece gündüz çalışan o hava geçirmeyen giysiler içerisinde adeta suya dönen sağlık çalışanlarımıza doktorlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Gerçekten yürekten çalışıyorlar. Hastalara cesaret, moral veriyorlar. Ve iyileştiriyorlar. Çok yoruluyorlar. Ter içinde kalıyorlar. Su içinde kalıyorlar. Biz onların hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.
Eğer doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza, vatandaş olarak yardımcı olmak istiyorsak hastalanmamak için dikkat etmeliyiz. Şu 3 basit kurala uyuduğumuzda hastalığın belki de %90 önlenecek. Sadece 3 Kural "maske -mesafe- temizlik" bu kadar kolay.
Ben ve eşim koronavirüse yakalandık. Buradan tüm dostlarıma, ülkemize sesleniyorum; Bu gerçekten çok zor bir hastalık. Ne olur sözlerimi hastalığa yakalanmadan anlayın. Virüse nasıl yakalanacağınız belli. O halde o hataları yapmayın. Ben şu an Artvin Devlet Hastanesindeyim. Buradan bu mesajımı basın yoluyla ileterek insanlık vazifemi yapıyorum. İhmalkar, vurdumduymaz olmayalım. Hem bize yazık. Hem doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza hem de devletimize yazık.
Vatandaşlık görevimizi bu gibi zor günlerde daha dikkatli yapmamız gerektiğini düşünüyor, koronavirüse yakalanıp tedavi gören tüm hastalarımıza şifalar diliyorum sağlık çalışanları ve doktorlarımıza da özellikle bir kere daha gönülden teşekkür ediyorum. Böyle bir salgında canları pahasına görev yapan sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza şiddet uygulayanları kınıyorum. Sesimizi duyuran bir anlamda kamu görevi yapan basın mensuplarımıza, basın kuruluşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu salgından en kısa sürede kurtuluruz." dedi.
 

Bu haber 3416 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Çok geçmiş olsun.Dikkat ve kurallara uyma çok önemli.Selam ve sağlıklar dileğimle...
 Nuri Aklsakal -- 04.01.2021 14:28
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com