12.11.2020
ŞEVDEN DÜŞEN TAŞ SEYİR HALİNDE OLAN GENÇ MÜMESSİLİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU Artvin yollarında çok dikkatli ve iyi şoför olmanız yetmeyebilir. Maalesef şevlerden yola düşen taşlarda can ve mal kaybına neden olabilir. Bundan 3 yıl önce Artvin Şavşat yolunda buna benzer kaza yaşandı. Bu kez Artvin Yusufeli yolunda ölümlü kaza yaşandı. Artvin´de seyir halindeyken üzerine kaya parçası düşen ilaç mümessili Onur Aslan (39), kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

 Artvin-Yusufeli karayolunun Deriner 3 Tüneli girişinde, Onur Aslan´ın kullandığı 34 CNN 037 plakalı otomobilin üzerine yamaçtan kopan kaya parçası düştü.

10 Kasım Salı günü akşam saatlerinde etkili yağış nedeniyle meydana gelen olayda yamaçtan kopan kaya parçaları, seyir halindeki ilaç mümessili Onur Aslan yönetimindeki otomobile isabet etti.
Onur Aslan ağır yaralanırken, yoldan geçen diğer sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Aslan, kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesi´nde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.
Artvin yollarının Hopa´dan içeriye döndükten sonra özellikle barajlar sonrası yapılan Artvin- Borçka, Artvin-Şavşat, Ardanuç, Artvin Yusufeli- Erzurum karayolu adeta ölüm yoluna döndü. Yolların standart dışı olmasının yanında virajlı, deversiz, Şavşat yolunun ise dar olmasına karşın TIR´ların ulaşımına açılmasının yanında bir de üstüne şevlerden sel, heyelan ve taşların düşmesi ise tehlike katsayısını artırıyor.
Bu nedenle sürücülerin özellikle yağmurlu, karlı havalarda ve gece yolculuk yapmamalarını can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.
Kaza sonrası hayatını kaybeden Arslan için mesaj yayınlayan Akın Eczanesi sahibi Ecz. Asiye Ergül;
"Saygılı, beyefendi, çalışkan gencecik bir delikanlı... Hani o hastanelerde, eczanelerde ellerinde çanta ekmek parası için koşturan , yaz -kış demeden canlarını hiçe sayarak araçlarıyla kilometrelerce yol yapan eczacı ve doktorların destekçisi ilaç mümessilerinden (reprezant) biri sevgili “ONUR ASLAN “ ın Artvin-Yusufeli yolunda kaza yaparak kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesi ‘de tüm hekim arkadaşlarımızın yoğun ve gayretli uğraşlarına rağmen hayatını kaybetmiş olduğu haberini üzüntüyle öğrendim ... Ailesine, mümessil camiasına ve biz Artvin eczacıları gibi seni seven dostlarına sabırlar diliyorum..." ifadelerini kullandı.
 

Bu haber 4118 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
kazaları hafife indirmek
Biran önce bu yolların yapılması lazım insanlar bu kadar ucuz değildir. ölen kardeşimize Allah tan rahmet diliyorum Aile sinede sabırlar
 admin -- 13.11.2020 17:41
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com