02.11.2020
08Haber Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hatice Nur Ersöz, yıllardır alaylı gazetecilik yaparak radyo, internet TV, gazete ve internet gazetecilikte Artvin yerel medyada söz sahibi oldu. Hatice Nur Ersöz, Açık Öğretim Medya İletişim Bölümü’nü okuyarak 3. diplomasını da almaya hak kazandı. Ersöz, diplomalı gazeteci oldu.

 Yerel medyada hizmet veren Hatice Nur Ersöz, aldığı diplomasıyla artık alaylı gazeteci değil diplomalı gazeteci olduğunu söyleyerek hedef büyüttüğün açıkladı. Kadın girişimci olarak KOSGEB’den destek alarak Varan Radyo A.Ş kurarak televizyonu olmayan ilde hizmet üretmek için web TV yayına girmesi için çaba sarf ettiğini bilgisini verdi. Ancak şartların kendisini zorladığını son zamanlarda özgür basın olarak görev yapma imkânın her geçen gün azaldığı, yazılı basının etkisinin kaybolduğu, medyada dijital gazeteciliğe geçildiğini söyledi.  Artvin’de yerel, yaygın medyaya çalışan arkadaşlar çok büyük özveriyle çalıştıklarını ve bu sektörde arkadaşlarımızın gecesinin gündüzünün olmadığını söyledi. Basın bir ülkede dördüncü güç kamuoyunun sesidir bizler kamu hizmeti yapmaktayız ancak bu mesleği seversen, özverili yaparsan başarılı olursun. Ben 08 medya olarak radyo, yazılı basın internet gazeteciliği ve webtv olarak basının her kolunda çalıştığım. Ayrıca basın sektöründe, tecrübe kazanarak bu sektöre yeni eleman kazandırılması için Ayhan Şahenk Teknik Anadolu Meslek Lisesinde Gazetecilik Bölümü’nün açılmasına öncülük etti.” dedi.   

Ersöz; 08Haber bünyesinde işletmemizde bu yıl stajyer öğrenci çalıştırarak bu sektöre de tecrübe kazandırdığını ifade etti. “Artvin yerel medyanın yeni kuşak gazetecilere ihtiyacı var.” diyen Ersöz,  ayrıcı sivil toplum örgütlerinde de etkin yer aldığını açıkladı. Gazeteci Hatice Ersöz, Artvin Faal Gazeteciler Derneği’nin kurucu üyesi ve yönetim kurul üyesi olarak gönüllü çalışmalara imza attığını da sözlerine ekledi.
Hatice Nur Ersöz, hayat boyu öğrenmeyi kendine ilke edindiğini söyleyerek eğitimin önemine vurgu yaptı.
 

Bu haber 4561 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

Hatice hanım ilimizin köklü yerli sevilen bir ailenin üyesi olup cesur bir gayretli kardeşimizdir.Okumasına çok sevindim.Hayırlı uğurlu olsun
 Mithat Tahtalı -- 04.11.2020 19:57
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com