21.10.2020
SPORCULARIMIZ ARDEŞEN’DEN KUPALARLA DÖNDÜ Türkiye Kano Federasyonu 2020 yılı faaliyet programında yer alan "Akarsu Kano Slalom Türkiye Şampiyonası Yarışları” 18-20 Ekim 2020 tarihlerinde Ardeşen / Rize´de yapıldı. Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan yarışlarına Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü toplamda 40 sporcuyla katıldı.

 Rize, Trabzon ve Artvin illerinden katılan 7 kulübün toplam 67 sporcusu kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda;

Büyük Erkek C1 kategorisinde; Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nde Dursun Can Karaduman birinci, Ekstrem Türk Gençlik Spor Kulübü’nden Muammer Furkan Tatoğlu ikinci oldu.
Büyük Bayan K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gamze Polat birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan ikinci oldu.
Yıldız Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa İnce birinci, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emirhan Demir ikinci ve Mehmet Efe Eğilmez üçüncü oldu.
Genç Erkek C1 kategorisinde;. Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Usta birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Ali Köse ikinci, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Emir Fazıl Yazıcı üçüncü oldu.
Genç Bayan K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rabia Arslan birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Dilruba Aslan ikinci oldu.
Yıldız Erkek C1 kategorisinde; Ardeşen Belediyesi’nden Mustafa Parlak birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emirhan Demir ikinci ve Serkan Can Yılmaz üçüncü oldu.
Büyük Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, Yusuf Emir Ertek ikinci ve Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu üçüncü oldu.
Yıldız Bayan K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Fadime Kurt birinci oldu.
Genç Erkek K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Furkan Polat ikinci, Enes Tokgöz üçüncü oldu.
Büyük Bayan C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kader Kokmaz birinci, Cennet Ayhan ikinci ve Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Esra Korkmaz üçüncü oldu.
Yıldız Bayan C1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Duygu Beyaz birinci oldu.
Yarışlarda sporcuları yalnız bırakmayan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımıza destek olup yanlarında olduğumuzu hissettirmek için Ardeşen ilçemize geldik. Güzel geçen müsabakalar neticesinde Yusufeli’ne yine sayısız madalya ve kupa ile dönüyoruz. Gençlerimiz imkân verildiğinde neler yapabileceklerini bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Onları kürsünün en üstünde görmek bizleri mutlu ediyor. Belediye Gençlik Sporu Kulübü sporcularımıza verdikleri güzel mücadeleler için teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.
Yarışlarda Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü takım olarak beş kupa alarak birinci oldu.

Bu haber 4349 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Abdurrahman TOSUN/Yusufeli BHİ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com